FCSB “tremură” serios în lupta pentru play-off! Este incredibil cum arată clasamentul Ligii 1 după 11 etape

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 septembrie 2022, 23:34

Comentarii
FCSB tremură serios în lupta pentru play-off! Este incredibil cum arată clasamentul Ligii 1 după 11 etape

Nicolae Dică şi Mihai Stoica, pe banca FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB trece prin cel mai greu moment din ultimii ani și “tremură” serios în lupta pentru calificarea în play-off. Jucătorii lui Nicolae Dică au o singură victorie după ce s-au disputat 11 etape din această ediție a Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost învinsă și de Universitatea Craiova, scor 1-2, și a rămas pe locul 14 în clasament. Are numai 8 puncte, capitol la care numai Chindia Târgoviște (3) și CS Mioveni (6) o duc mai rău. Mirel Rădoi a fost ultimul care i-a stricat planurile lui Gigi Becali și Nicolae Dică.

FCSB “tremură” serios în lupta pentru play-off. Cum arată clasamentul Ligii 1

Roș-albaștrii au două restanțe de disputat, dar chiar și așa distanța față de primele șase clasate este semnificativă. Ocupanta ultimului loc care duce în play-off, Sepsi, are 16 puncte.

Trebuie amintit că și CFR Cluj are meciuri în minus. Campioana en-titre are 16 puncte și ocupă locul 7, în condițiile în care, în această etapă, urmează să se dueleze, în deplasare, cu FC Argeș.

Pe ce loc e FCSB
FCSB, pe locul 14 în Liga 1

FCSB a ajuns la 6 partide la rând fără victorie, în toate competițiile. În campionat a învins-o numai pe Chindia Târgoviște, la jumătatea lunii august. Roș-albaștrii au suferit și atunci. Au fost conduși cu 2-0 la pauză, dar au avut o revenire de senzație. În minutul 59 conduceau deja cu 3-2, după “dubla” lui Cordea și reușita lui Tamm.

Reclamă
Reclamă

În turul sezonului regulat, FCSB mai are de jucat cu FC Argeș, Petrolul, UTA și Sepsi.

Răzvan Oaidă, autogol incredibil în Universitatea Craiova – FCSB

Răzvan Oaidă a fost autorul unui autogol incredibil în derby-ul Universitatea Craiova – FCSB. Mijocașul roș-albaștrilor și-a trimis balonul în propria poartă.

La o centrare din flancul drept, Răzvan Oaidă a fost lovit de minge în genunchi, iar balonul a ricoșat în poarta lui Ștefan Târnovanu. Nicolae Dică și-a pus mâinile în cap.

Reclamă

Răzvan Oaidă a adunat 14 apariții pentru FCSB în actuala stagiune. Nu a înscris niciun gol. 650.000 de euro valorează Răzvan Oaidă, conform transfermarkt.com.

Andrea Compagno a egalat din penalty în derby-ul din Bănie

Andrea Compagno a egalat din penalty în derby-ul Universitatea Craiova – FCSB, după o fază controversată petrecută în careul oltenilor. În minutul 45+2, atacantul italian s-a ciocnit de Nicușor Bancu în momentul în care s-a întors către poartă și a căzut la pământ. La momentul respectiv, scorul era 1-0 pentru Universitatea Craiova.

Arbitrul central Radu Petrescu a dictat lovitură de la 11 metri, apoi au început emoțiile. Oficialul partidei din Bănie a așteptat confirmarea din camera VAR.

Petrescu a discutat aproximativ 4 minute cu arbitrii din camera VAR, iar în cele din urmă s-a decis că Nicușor Bancu a comis fault, iar FCSB a primit penalty.

Același Andrea Compagno și-a asumat responsabilitatea și a executat lovitura de la 11 metri. Italianul l-a învins pe David Lazar cu un șut în dreapta sa. Este cel de-al 7-lea gol marcat de Compagno în actualul sezon din Liga 1. Italianul se află la cea de-a doua reușită în tricoul roș-albastru.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29

Julian Nagelsmann nu stă la discuţii! Decizia luată înainte de Ecuador – Germania

14:59

OFICIAL | Un nou transfer pentru Dinamo! Jucătorul a semnat cu formaţia antrenată de Nuno Campos

14:34

Cu cine ar putea semna Răzvan Lucescu! Antrenorul român a pregătit în trecut o rivală a acestei echipe

14:11

Programul zilei a 15-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciuri tari pe Antena 1, Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

14:04

Mihai Stoica, replică devastatoare pentru Victor Piţurcă: “Nu e bine, e grav”! S-a reaprins o dispută istorică

13:46

Schimbare uriaşă făcută de FIFA! Ce se va întâmpla la Campionatul Mondial, începând cu fazele eliminatorii

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și