Închide meniul

FCSB – UTA 2-1. Echipa lui Nicolae Dică câștigă pe Arenă, după golurile lui Olaru și Compagno! Keșeru a marcat împotriva fostei sale echipe

Viviana Moraru Publicat: 16 octombrie 2022, 22:25

Comentarii
FCSB – UTA 2-1. Echipa lui Nicolae Dică câștigă pe Arenă, după golurile lui Olaru și Compagno! Keșeru a marcat împotriva fostei sale echipe

Andrea Compagno, bucuros după un gol marcat pentru FCSB / Hepta

FCSB – UTA 2-1. Echipa lui Nicolae Dică s-a impus pe Arena Națională, în etapa a 14-a din Liga 1. Darius Olaru și Andrea Compagno au marcat pentru roș-albaștri, în timp ce Claudiu Keșeru a redus din diferență pe final și le-a mai dat speranțe oaspeților.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Grație succesului din această seară, FCSB a urcat pe locul 7, cu 17 puncte.

FCSB – UTA 2-1. Echipa lui Nicolae Dică s-a impus pe Arena Națională

FINAL. FCSB – UTA Arad 2-1. Vicecampioana României a obținut cele 3 puncte. Darius Olaru și Andrea Compagno au marcat pentru roș-albaștri.

Min 90+1. GOOOL UTA Arad! Claudiu Keșeru marchează în prelungiri, împotriva fostei sale echipe, după o gafă colectivă în defensiva lui Dică. Este primul gol marcat de Keșeru pentru arădeni, după transferul din vară.

Min 88. GOOOL FCSB! Andrea Compagno a marcat din penalty. Italianul este golgheterul Ligii 1, cu 10 goluri.

Reclamă
Reclamă

Min 87. Penalty pentru FCSB! Vukcevic comite henț în careu, iar centralul Sebastian Colțescu arată punctul cu var.

Min 16: GOOOL FCSB! Darius Olaru a înscris cu un șut superb. Este primul gol înscris de mijlocaș în acest sezon.

Min 1. A început meciul de pe Arena Națională!

Reclamă

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Tamm, Pantea – Cordea, Edjouma, Olaru – Omrani, Compagno, Fl. Coman

Rezerve: A. Vlad – Haruț, I. Stoica, Oct. Popescu, Miculescu, Boboc, Nikolov, Oaidă, Radaslavescu

Antrenor: Nicolae Dică

UTA: Fl. Iacob – Vukcevic, Benga, Chindriș, Abeid – Anton, Cascini – Stahl, R. Pop, Otele – Postolachi

Rezerve: Balauru – Dobrescu, Erico, Hoxhallari, Batha, Ubbink, Negoescu, Joebello, Keșeru

Antrenor: Ilie Poenaru

Nicolae Dică are nevoie de un rezultat pozitiv în partida cu UTA. Tehnicianul de la FCSB are viitorul incert, după rezultatele dezastruoase înregistrate în Conference League.

În Liga 1, FCSB vine după victoriile cu FC Argeş şi Petrolul. Pe “lupii galbeni”, trupa roş-albastră i-a învins cu scorul de 2-0, graţie golurilor marcate de Joyskim Dawa şi Florinel Coman.

De cealaltă parte, UTA nu a mai câştigat în Liga 1 de trei runde. În ultima etapă, arădenii au remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1.

În sezonul precedent, cele două formaţii s-au întâlnit de două ori. Confruntarea de la Arad s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în timp ce returul a fost câştigat de FCSB, pe teren propriu, scor 2-1.

Nicolae Dică, replică acidă pentru contestatari

Nicolae Dică a avut o replică acidă pentru contestatari, care i-au cerut demisia după 0-10 la general cu Silkeborg. „Dicanio” nu crede că e momentul să plece de la echipa lui Gigi Becali.

Antrenorul FCSB a fost criticat de mai multe persoane din fotbalul românesc. Printre aceştia se numără şi Ciprian Marica, care i-a sugerat lui „Mr. Nick” să-și rupă carnetul de antrenor. Nicolae Dică i-a răspuns deja fostului internaţional şi a avut şi un mesaj pentru criticii săi.

„Acesta este scopul meu. Să mă gândesc ceea ce voi face mâine, poimâine, nu ceea ce s-a întâmplat în trecut. Ce a fost, s-a dus! Demiterea mi-o dau când cred eu că e.

Când cred eu că trebuie să îmi dau demisia, atunci mi-o dau. Nu mă iau după altcineva. Când patronul nu va mai avea răbdare, vom avea o discuție și vedem la ce concluzie ajungem”, a declarat Nicolae Dică la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47 5 mart.
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
22:39 5 mart.
“Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!
22:07 5 mart.
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 4 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și