Adrian Mutu, exasperat după a doua înfrângere la rând a Rapidului: „Avem ghinion! E o săptămână… să nu mai spun cum!”

Alexandru Ivan Publicat: 9 noiembrie 2022, 23:42

Comentarii
Adrian Mutu, exasperat după a doua înfrângere la rând a Rapidului: „Avem ghinion! E o săptămână… să nu mai spun cum!

Adrian Mutu, într-un meci pentru Rapid / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adrian Mutu e exasperat după a doua înfrângere la rând a Rapidului. Antrenorul giuleștenilor a fost supărat la finalul partidei cu Farul, 0-2, în etapa a doua din grupele Cupei României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mutu e sigur că echipa lui e urmărită de ghinion. „Briliantul” crede că jucătorii săi încă nu au trecut peste înfrângerea cu FCSB din weekend.

Adrian Mutu, exasperat după a doua înfrângere la rând a Rapidului

„Suntem supărați. Vine o înfrângere după un derby. Am vrut să ne luăm revanșa, să le arătam suporterilor că a fost o greșeală. E un moment dificil, o săptămână… să nu mai spun cum. Dacă dădeam gol în prima repriză, altul era meciul și rezultatul. În fața porții ratăm foarte mult. E o perioadă în care mingea nu vrea să intre în poartă. Avem ghinion! Am fost la timonă, am dominat. Înfrângerea e înfrângere, la cum s-a durulat jocul, astăzi nu meritam să pierdem.

Am avut o ocazii destule, în prima repriză, meciul a fost la discreția noastră. Nu este ușor să treci peste o astfel de înfrângere, e o săptămână grea, sper să ne repunem pe picioare. Sper să am câți mai mulți jucători valizi, sper să reușesc să fac un lot închegat. Am fost de acord cu protestul fanilor, trebuie mult mai mult respect, ceea ce a fost la derby a fost bătaie de joc. În fotbal, se schimbă de la meci la meci. Mă bucur pentru cei doi, sper să facă treabă bună la națională (n.r. – Sefer și Moldovan)”, a spus Adrian Mutu, conform digisport.ro. 

Rapid – Farul 0-2

Farul a învins miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Rapid, în etapa a doua a grupei C din Cupa României.

Reclamă
Reclamă

Golurile au fost marcate de Casap, din penalty, în minutul 45+4, şi de Mazilu (90+7).

Fanii rapidişti şi-au exprimat nemulţumirea faţă de incidentele de la meciul cu FCSB din Superligă, astfel că la începutul meciului au afişat buletinele de identitate.

În minutul 10 al meciului, fanii au strigat “Libertate pentru suporteri”. La meci au fost prezenţi aproximativ 8.000 de suporteri.

Reclamă

Rezultatele zilei din Cupa României

Gloria Buzău – UTA 1-3
Minaur Baia Mare – Hermannstadt 2-3
Chindia – FC Argeș 1-1
Ocna Mureș – Universitatea Craiova 1-1
Rapid – Farul 0-2

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:40

Anunț de ultimă oră făcut de Peluza Nord! Ce se întâmplă cu protestul: „Situația actuală nu mai poate continua!”

12:38

Karlo Muhar la FCSB? Ce spune Gigi Becali despre mutarea verii în Liga 1: „Vorbesc cu Meme. Îmi place de el”

12:19

Andreea Dragoman – Eliza Samara LIVE VIDEO (20:10, AntenaPLAY). Show românesc la Europe Smash – Sweden 2026

12:13

Mari bătăi de cap pentru Iraola! Cel mai bun jucător al lui Liverpool în presezon nu poate juca următoarele 6 luni

12:03

A plecat în plin sezon de la Rapid: „Urmează un proces lung”. Giuleștenii, pagubă de 150.000 de euro

11:51

Echipa de start a FCSB-ului pentru duelul cu Sepsi: ce se întâmplă cu Florin Tănase, lăsat pe bancă la meciul cu Farul

1 VIDEONota primită de Darius Olaru după golul senzaţional reuşit în Belgia: „E imposibil aşa ceva” 2 EXCLUSIVDinamo a început negocierile cu jucătorul care a impresionat pe toată lumea! 3 Ofertă de 115 milioane de euro pentru Real Madrid. Jose Mourinho ar putea rămâne fără un star 4 O nouă lovitură! Trabzonspor a bătut palma cu fostul coleg al lui Mohamed Salah de la Liverpool 5 Transferul-surpriză cerut de Marius Șumudică la CFR Cluj 6 Soluție pentru banca FCSB-ului? Lider în Liga 1 cu FC Argeș, Bogdan Andone a vorbit cu Becali: „Asta i-am spus!”
Citește și