Închide meniul

Emmanuel Yeboah nu mai semnează cu Slavia Praga! Neluțu Varga a blocat în ultima clipă transferul în Cehia. Ce s-a întâmplat

Cosmin Cioboată Publicat: 5 ianuarie 2023, 8:34

Emmanuel Yeboah nu mai semnează cu Slavia Praga! Neluțu Varga a blocat în ultima clipă transferul în Cehia. Ce s-a întâmplat

Emmanuel Yeboah a jucat în 29 de meciuri pentru CFR Cluj, în acest sezon / Profimedia

Emmanuel Yeboah nu mai semnează cu Slavia Praga. CFR Cluj și formația cehă bătuseră palma pentru transferul atacantului de 19 ani în această iarnă, însă totul a picat în ultima clipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj acceptase oferta Slaviei Praga, iar cehii urmau să plătească aproximativ 2,5 milioane de euro în schimbul ghanezului: 1,7 milioane sumă fixă + bonusuri. Dar lucrurile s-au schimbat la 180 de grade, după ce Yeboah a efectuat vizita medicală în Cehia.

Emmanuel Yeboah nu mai semnează cu Slavia Praga!

Potrivit fanatik.ro, Emmanuel Yeboah nu a primit ok-ul din partea medicului de la Slavia Praga. Acesta le-ar fi transmis conducătorilor clubului ceh că jucătorul CFR-ului are “meniscul uzat”.

La aflarea veștii respective, oficialii Slaviei l-au anunțat pe Neluțu Varga că vor să schimbe condițiile transferului. Astfel, cehii i-ar fi propus patronului campioanei României să-l aducă pe Yeboah sub formă de împrumut, în primă fază, și să plătească diferența de bani abia peste un an.

Varga nici n-a vrut să audă de această variantă și a blocat transferul atacantului ghanez. Conducătorii din Gruia au pus la îndoială rezultatele testelor medicale ale cehilor, ținând cont că totul părea în regulă cu Yeboah înainte de plecarea din România.

Reclamă
Reclamă

Emmanuel Yeboah a jucat în 29 de meciuri pentru CFR Cluj în actualul sezon, reușind să înscrie trei goluri și să ofere două assist-uri. În prezent, ghanezul este cotat la 800.000 de euro de transfermarkt.com.

Ce aşteptări are Dan Petrescu în 2023

Dan Petrescu a oferit primele declaraţii în noul an. Vacanţa a fost scurtă pentru campionii României.

Ardelenii s-au reunit şi pleacă în cantonament în Spania, la Oliva Nova. Primul amical îl au programat pe 11 ianuarie, împotriva echipei din 2. Bundesliga, Holstein Kiel.

Reclamă

E clar că a fost o vacanță pe care am așteptat-o cu toții. Nu a fost o vacanță pe care ne-o doream, cu ultimul meci pierdut, asta e clar, și primele zile a fost destul de greu, dar pe parcurs mi-am mai revenit. Chiar dacă acea înfrângere rămâne, sunt mulțumit de un an fantastic pe care băieții l-au reuşit și dacă am mai reuși încă un an la fel, eu zic că ar fi foarte bine.

N-aș vrea să fiu rău și să spun că putem să facem mai multe, nu știu ce putem să facem mai mult. Noi să fim sănătoși, să nu avem accidentări, să începem anul cu bine, să avem un cantonament bun, jucătorii să se pregătească bine.

Mă bazez mereu pe pregătirea de iarnă, mereu, din păcate e mică, sunt numai 12 zile, nu știu dacă o să avem timp să facem tot ce ne dorim, dar vor fi meciuri multe.

Avem condiții excelente (n.r. în cantonamentul din Spania), cunosc locul, am fost de multe ori. Sunt condiţii excelente, vor fi adversari buni, trebuie să ne pregătim bine și să facem meciuri bune. Cel mai important e să nu avem accidentări și să fim pregătiți cum trebuie.

O să fie ceva schimbări (n.r. ale lotului), dar nu prea mari, cred că vor fi 3-4 schimbări, dar rămâne de văzut. Deocamdată nu s-a întâmplat nimic major, dar mâine-poimâine vom afla 100% ce se va întâmpla“, a declarat Dan Petrescu, într-un interviu pentru pagina de Facebook a lui CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:33

Cătălin-Cedric Ghigea încearcă să deslușească ce s-a întâmplat cu Lance Stroll în Barcelona

23:31

LIVE SCOREGermania – Portugalia 1-2. Cristiano Ronaldo şi-a dus naţionala în avantaj, în duelul pentru finala Nations League

23:15

“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

22:26

VideoJurnal Antena Sport | Românii din Austria s-au “încâlzit” la amicalul tinerutului cu Georgia

22:18

Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape”

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 4 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 5 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 6 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB
Citește și