Închide meniul

Seară de coșmar pentru Răzvan Lucescu! PAOK a fost egalată cu două goluri primite în minutele 90+1 și 90+4

Cosmin Cioboată Publicat: 13 februarie 2023, 20:13

Seară de coșmar pentru Răzvan Lucescu! PAOK a fost egalată cu două goluri primite în minutele 90+1 și 90+4

Răzvan Lucescu / Hepta

Seară de coșmar pentru Răzvan Lucescu! PAOK a fost egalată cu două goluri primite în minutele 90+1 și 90+4 de Asteras Tripolis, scor 2-2, în meciul din etapa a 22-a din prima ligă din Grecia. Echipa antrenorului român a condus cu 2-0, grație golurilor marcate de Ivan Nasberg și Brandon Thomas, în minutele 6, respectiv 82.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Părea să fie o seară liniștită pentru Răzvan Lucescu și elevii săi… dar gazdele au mai avut două cuvinte de spus! Jucătorii lui Asteras au forțat și au reușit să marcheze de două ori în prelungirile partidei din Grecia.

Seară de coșmar pentru Răzvan Lucescu! PAOK a fost egalată cu două goluri primite în minutele 90+1 și 90+4

Mai întâi Sito a redus din diferență în minutul 90+1, după pasa lui Xesc. Cu un moral excelent, Asteras a sperat până la capăt și a marcat și golul egalizator, în minutul 90+4.

Spaniolul Francisco Atienza a fost eroul lui Asteras Tripolis, echipă aflată pe locul 9 în campionatul elen.

PAOK se află pe locul 3 în prima ligă din Grecia, după 22 de etape. Formația lui Răzvan Lucescu a ratat șansa să mențină distanța față de Panathinaikos.

Reclamă
Reclamă

Cu 4 etape rămase din sezonul regular, PAOK se află la 7 puncte în spatele liderului din Grecia. AEK Atena, formația aflată pe locul 2, are un avans de 3 puncte față de PAOK, precum și două meciuri în minus.

PAOK se află la al doilea egal din ultimele două meciuri. Echipa lui Răzvan Lucescu a remizat și cu Olympiacos, scor 0-0, în etapa precedentă.

Cum arată clasamentul din Grecia – primele 6 locuri:

Reclamă

1. Panathinaikos 51p (22 de meciuri)
2. AEK Atena 47p (20 de meciuri)
3. PAOK 44p (22 de meciuri)
4. Olympiacos 43p (21 de meciuri)
5. Volos 35p (22 de meciuri)
6. Aris 31p (22 de meciuri)

Răzvan Lucescu, întâmplare incredibilă cu patronul de la PAOK

Răzvan Lucescu a povestit o întâmplare incredibilă cu Ivan Savvidis, patronul de la PAOK Salonic.

Lucescu a revenit pe banca celor de la PAOK în iulie 2021. La „cârma” echipei din Salonic, tehnicianul român a cucerit un titlu de campion și două Cupe ale Greciei.

Răzvan Lucescu a povestit o întâmplare fabuloasă cu patronul celor de la PAOK, care obișnuia să-l convoace la ședințe la ore târzii.

„Am o relație excelentă cu patronul de la PAOK. Am avut o relație excelentă cu el și în primul mandat. S-a mai schimbat. La primul mandat îi plăcea să pună presiune foarte tare. Ședințele pe care le aveam erau ședințe în care ataca foarte dur, dar la sfârșit găsea mereu momentul și venea și mă lua în brațe și îmi spunea «fii atent, nu e nicio dramă, ține moralul ridicat».

Asta era strategia lui ca prin această presiune care o punea pe mine, pe management să ne țină pe toți concentrați 100%. Am avut ședințe și la 4 dimineața, nu numai la 3. Asta e fabuloasă. Era finalul de campionat, eram în frunte cu câteva etape înainte, am jucat un meci acasă, mai erau 4 etape, terminând acest meci rămâneau 3 și am acâștigat 3-0.

După meci ne-a chemat pe mine, pe căpitani, pe președinte, pe directoarea financiară și pe directorul sportiv. Pe mine m-a certat de m-a rupt, de față cu toți. După aia a avut câte un cuvânt fiecăruia, mai puțin pentru jucători. Erau 4 căpitani prezenți, i-a certat așa puțin, dar le spunea că sunt foarte buni.

Mai erau 3 meciuri de jucat și eram cu 7 puncte în fața locului 2. Când termină ședința vine la mine și îmi zice «vino încoace să te îmbrățișez, nu e nicio panică, dar fii atent»”, a declarat Răzvan Lucescu, pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:25

LIVE TEXTMeciul de retragere al Cristinei Neagu. Home Legends – World Stars, la Sala Polivalentă

16:00

LIVE SCOREJannik Sinner – Carlos Alcaraz se joacă ACUM. Primii doi jucători din lume se bat pentru trofeu la Roland Garros

15:59

LIVE SCOREPortugalia – Spania (22.00) Ibericii se bat pentru trofeul Nations League. Germania – Franţa se joacă ACUM

15:57

Cristina Neagu, emoţionată înaintea ultimului meci al carierei: “Nici nu am putut să dorm azi-noapte”

15:55

Noi probleme pentru Neymar! Starul brazilian s-a infectat cu COVID-19

15:32

Cornel Dinu nu a avut milă de tricolori! Nu l-a menajat pe Mircea Lucescu: “1-2 mincinos”

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Cum arată clasamentul în grupa României, după înfrângerea din Austria, în preliminariile World Cup 2026 3 Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase! 4 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 5 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 6 Mihai Stoica, mesaj dur pentru Florin Talpan! L-a atacat după decizia ÎCCJ, cu privire la palmaresul Stelei
Citește și