Gabi Tamaș, mesaj special pentru FCSB după amicalul cu CSA Steaua: „Poate o ajută Dumnezeu și câștigă titlul anul ăsta!”

Cosmin Olteanu Publicat: 18 februarie 2023, 16:37 / Actualizat: 18 februarie 2023, 18:12

Comentarii
Gabi Tamaș, mesaj special pentru FCSB după amicalul cu CSA Steaua: Poate o ajută Dumnezeu și câștigă titlul anul ăsta!”

Gabi Tamaș, în timpul unui interviu / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gabi Tamaș, fundașul celor de la Concordia Chiajna, a avut un mesaj special pentru FCSB după amicalul cu CSA Steaua. Fostul jucător al FCSB-ului își dorește ca echipa patronată de Gigi Becali să câștige titlul de campioană. În prezent, FCSB se află pe locul 3 din Liga 1, cu 47 de puncte obținute după 25 de meciuri jucate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabi Tamaș a evoluat în partida amicală dintre CSA Steaua și Concordia Chiajna, terminată 0-0.

Gabi Tamaș, mesaj special pentru FCSB după amicalul cu CSA Steaua

Fundașul, în vârstă de 39 de ani, a declarat, la finalul amicalului cu CSA Steaua, că speră ca FCSB să cucerească titlul de campioană, la finalul actualului sezon de Liga 1.

„Poate o ajută Dumnezeu și câștigă titlul anul ăsta. Dar mai sunt Farul, CFR Cluj, Universitatea Craiova. Păcat pentru Rapid. Acel semieșec i-a dat puțin în spate.  Și Universitatea Craiova și-a revenit.

Nu știu dacă FCSB ar trebui să joace în Ghencea. Nu mă întrebați pe mine. Ce s-a schimbat aici prin complex? Stadionul (n.r. râde)! E bine că se schimbă lucrurile. Îmi era puțin dor să joc aici.

Reclamă
Reclamă

E bine că am făcut o figură frumoasă și nu am pierdut. Ne-am prezentat bine, am făcut un antrenament bun. Venim după o perioadă grea. Nu s-a accidentat nimeni și e bine”, a declarat Gabi Tamaș, la finalul amicalului cu CSA Steaua.

FCSB, meci de „foc” împotriva Universității Craiova

Duminică, FCSB o va întâlni pe Universitatea Craiova, într-o partidă care contează pentru etapa a 26-a din Liga 1. Meciul se va disputa pe stadionul „Arena Națională”.

„În mod normal, amândouă sunt în formă și convingerea mea este că prima șansă o are Steaua (n.r. FCSB). Domne’, prima șansă o au cei care joacă acasă. Numai că la fotbal nu există neapărat prima șansă, nu vedeți ce se poate înâmpla? Aseară (n.r. marți), Bayern o bate pe PSG, iar PSG a avut cel puțin patru ocazii în a doua repriză. Fotbalistic, prima șansă o are Steaua.

Reclamă

La campionat, se vor bate patru echipe și, ca întotdeauna, va câștiga CFR. Nu o includ pe Rapid aici, cu toate că ei au avut un parcurs peste valoarea echipei, un parcurs foarte bun”, a declarat Dumitru Dragomir, despre favorita de la FCSB – Universitatea Craiova, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Mihai Rotaru, acționarul majoritar al Universității Craiova, a avut o declarație „acidă” înaintea derby-ului cu FCSB.

„Mergem la fiecare meci la victorie. De zece ani de când sunt eu la Universitatea Craiova, mereu am jucat la victorie. N-am jucat niciodată la egal. I-am bătut fără drept de apel și cu penalty inventat pentru ei acum câteva luni de zile, în turul campionatului.

La 1-0 pentru noi, când Compagno îi trage una lui Bancu și, în loc să dea fault în atac, arbitrul o pune la punctul cu var. De ce nu i-am bate din nou?

Nu am strângere de inimă legată de arbitrajul de la meciul cu FCSB. Sunt convins că lucrurile vor fi clare. Astfel de evenimente, să nu dai roșu, nu cred că se pot repeta pe parcursul unui campionat. Cu toate că înțeleg că aceeași brigadă, dar în situație inversă, cu Dan Petrescu (n.r. Radu Petrescu) în camera VAR, au fost la U Cluj – Rapid, la acel penalty nedat”, a declarat Mihai Rotaru, pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
2:52 17 iun.

Argentina – Algeria LIVE VIDEO (04:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Messi, titular în meciul 200 la națională

2:38 17 iun.

Povestea dramatică a lui Aymen Hussein, marcator în Irak – Norvegia! Al-Qaeda i-a omorât tatăl, iar fratele i-a fost răpit

2:36 17 iun.

Motivul absolut incredibil pentru care un jucător de la Real Madrid ratează Mondialul: „Nu știm unde este!”

2:22 17 iun.

Erling Haaland e de neoprit! Statistica fabuloasă a norvegianului, după dubla din Irak – Norvegia

1:51 17 iun.

De ce a apărut Erling Haaland cu numele „Braut Haaland” pe tricou, în Irak – Norvegia?

1:33 17 iun.

Un puști de la PSG a scris istorie la World Cup, chiar în fața Franței! Recordul stabilit

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 “Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului 4 Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau” 5 Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist” 6 FCSB, gata să-l transfere pe Octavian Popescu. Ce echipă a făcut ofertă pentru el
Citește și