Închide meniul

Ce a declarat Victor Pițurcă despre o posibilă revenire pe banca unei echipe: „Da, s-au interesat de mine!”

Viviana Moraru Publicat: 23 februarie 2023, 9:22

Comentarii
Ce a declarat Victor Pițurcă despre o posibilă revenire pe banca unei echipe: Da, s-au interesat de mine!”

Victor Piţurcă, în timpul unui meci / Hepta

Victor Pițurcă a oferit declarații despre o posibilă revenire pe banca unei echipe, după trei ani de pauză. După ce a scăpat de problemele cu legea în care a fost implicat în acest început de an, fostul selecționer a dat de înțeles că ar lua în calcul să preia din nou o echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Victor Pițurcă a antrenat-o ultima dată pe Universitatea Craiova. Patru luni a petrecut „Piți” pe banca oltenilor, între septembrie 2020 și ianuarie 2021.

Ce a declarat Victor Pițurcă despre o posibilă revenire pe banca unei echipe

Victor Pițurcă a dezvăluit că a primit numeroase oferte pentru a prelua din nou o echipă, însă la momentul respectiv, nu a fost interesat de ele. Totodată, fostul selecționer a dezvăluit și din ce campionat a fost ofertat, mai exact campionatul Arabiei Saudite, acolo unde de la începutul anului evoluează și starul Cristiano Ronaldo.

De-a lungul carierei, Victor Pițurcă a mai antrenat în zona Golfului în două mandate. Concret, în perioada octombrie 2014 și iulie 2015 a stat pe banca celor de la Al-Ittihad, iar ulterior a revenit la aceeași echipă, la jumătate de sezon distanță după ce a plecat.

„Da, am avut echipe care s-au interesat de mine, dar nu m-a interesat pe mine în momentul ăsta. Din lumea arabă. Arabia Saudită e un campionat puternic cu mulți jucători valoroși și iată că a ajuns acolo și Ronaldo”, a declarat Victor Pițurcă, pentru sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Victor Pițurcă a trecut printr-o perioadă complicată. Fostul selecționer a fost audiat de DNA, alături de fiul său, și ulterior a fost plasat sub control judiciar. Fostul selecționer a fost anchetat pentru achiziționarea de măști de protecție neconforme în perioada pandemiei de Covid-19.

Victor Pițurcă a numit echipa cu cel mai bun lot din Liga 1

Victor Pițurcă, fostul selecționer al naționalei României, a numit echipa cu cel mai bun lot din Liga 1. În prezent, clasamentul Ligii 1 este condus de Farul Constanța, cu 55 de puncte obținute după 26 de meciuri jucate.

Victor Pițurcă este de părere că FCSB deține cel mai bun lot de jucători din Liga 1. Însă, acesta atrage atenția la faptul că, în actualul sezon, patru echipe se luptă la câștigarea titlului de campioană: Farul, FCSB, CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Reclamă

„Cred că FCSB e în continuare în lupta la titlu, chiar și Craiova. Nu e diferență mare ca valoare. Eu cred că FCSB ar avea cel mai bun lot.

O echipă care joacă la un nivel bun poate să învingă orice echipă din campionatul nostru. Eu cred că bătălia se va duce în patru: Farul Constanța, Clujul, FCSB și Craiova. Oricare dintre aceste echipe, dacă prinde un culoar bun și câștigă meci de meci, poate să câștige acest campionat”, a declarat Victor Pițurcă, pentru sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11 9 mart.
Neluţu Varga scoate banii! Le-a pregătit o primă jucătorilor şi lui Daniel Pancu, după a 11-a victorie la rând!
23:11 9 mart.
OFICIAL | S-au stabilit data și ora primelor meciuri din play-off. Când se joacă derby-ul Rapid – Dinamo
22:54 9 mart.
Răsturnare de situație în programul play-out-ului. Debutul lui Mirel Rădoi la FCSB, reprogramat după CFR – Dinamo
22:39 9 mart.
Pancu a stabilit obiectivul, după a 11-a victorie la rând: “Titlul”! Surprinzător: cu cine crede că se luptă CFR
22:35 9 mart.
“Perla” CFR-ului jubilează după victoria cu Dinamo și al 11-lea succes la rând în Liga 1: “Echipă extraordinară”
22:24 9 mart.
“Asta e principala problemă” Zeljko Kopic a spus unde suferă Dinamo după a treia înfrângere la rând a “câinilor”
1 Primul titular care pleacă de la FCSB cu Mirel Rădoi antrenor 2 Marea companie din România, cumpărată de Mirel Rădoi. Ce avere a ajuns să aibă tehnicianul FCSB 3 Mirel Rădoi a ales pe cine bagă în poartă la FCSB. Ce se întâmplă cu Târnovanu 4 Gigi Becali a făcut anunţul, după întâlnirea cu Mirel Rădoi de la palat: “Are ofertă de 1,6 milioane” 5 Ce a spus Cristi Chivu despre penalty-ul cerut de Inter în finalul nebun de meci cu Milan 6 “Cum o să puteți trei luni să nu faceți schimbările la FCSB?” Ce a putut răspunde Gigi Becali
Citește și