Închide meniul

Mihai Stoica i-a răspuns lui Leo Strizu: “Eu l-am adus la echipă. Oameni au tulburări câteodată!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 martie 2023, 19:49

Comentarii
Mihai Stoica i-a răspuns lui Leo Strizu: Eu l-am adus la echipă. Oameni au tulburări câteodată!

Mihai Stoica, la conferința de presă / Antena Sport

Mihai Stoica i-a răspuns lui Leo Strizu, cel care a lansat acuzaţii dure la adresa unei persoane din club. Strizu a spus că cineva din club “a comandat articole degrinatoarea” la adresa lui, iar toate indiciile au dus către Mihai Stoica.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Managerul general de la FCSB a spus că el a fost cel care l-a readus pe Strizu în cadrul clubului şi că marea lui greşeală a fost că a vrut mai mult decât era cazul.

Mihai Stoica i-a răspuns lui Leo Strizu

“Gigi a ieşit şi a spus că l-a angajat pe Strizu pentru că l-a rugat Teia, nu, eu l-am rugat, acum un an şi jumătate. L-am rugat pentru că am fost foarte bun prieten cu el, a trecut printr-o perioadă foarte dificilă, şi-a pierdut fratele, ne-am întâlnit după 15 ani şi am trăit un sentiment ciudat, am zis <<ai vrea să vii să…>>.

L-am angajat. A fost angajat la insistenţa mea, 10 ani dispăruse. Acum, dacă el vrea să aibă alte atribuţii, eu inţeleg, nu se poate la noi, situaţia e clară, la noi e de aşa natură că avem nevoie de licenţă, Pintilii e antrenor. Pintilii a fost foarte afectat, dacă echipa asta joacă cel mai bun fotbal din ultimii ani, în 2023… în afară de la Sibiu, am făcut numai meciuri bune. În rest, am fost superiori adversarilor.

Echipa asta joacă fotbal foarte bun datorită lui Pintilii în primul rând. El e o persoană cum rar întâlneşti, un om dulce, care are ‘leadership’ în sânge şi ştie fotbal.
Degeaba ştii fotbal dacă nu ştii să comunici cu jucătorii. Şi uitaţi-vă la jucătorii îl iubesc pe Pintilii şi joacă şi pentru el. El e afectat de tot ce s-a întâmplat, e un tânăr de 38 de ani.

Reclamă
Reclamă

Şi cei de la FRF au dreptate, dar nu trebuia făcut ceva de aşa o tevatură. El e suspendat degeaba, nu a făcut nimic. A condus echipa când a avut dispensă de la UEFA.
Au apărut glume la adresa lui, pentru că nu ai cum să nu glumeşti câteodată. Nu vreau să vorbesc de acest subiect, nu e important. Atât, eu l-am adus la Steaua (n.r. FCSB). Oamenii au tulburări câteodată“, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Leo Strizu a dezvăluit motivele demisiei de la FCSB

Leo Strizu a dezvăluit motivele demisiei-şoc de la FCSB, imediat după derby-ul cu Petrolul, scor 4-1. Leo Strizu a spus că a fost trădat de o „sursă” din club, care ar fi comandat articole degrinatoare.

Leo Strizu a spus că îşi cere scuze faţă de patronul de la FCSB, Gigi Becali, faţă de Teia Sponte, de Mihai Pintilii, dar şi faţă de echipă. Singurul nume omis a fost cel al managerului general de la FCSB, Mihai Stoica.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35 5 mart.
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33 5 mart.
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03 5 mart.
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47 5 mart.
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
22:39 5 mart.
“Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!
22:07 5 mart.
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 4 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și