Închide meniul

Giani Kiriță, despre noii șefi de la Dinamo: „Deocamdată, acești investitori sunt pe hârtie! Vreau să văd fapte!”

Cosmin Olteanu Publicat: 5 aprilie 2023, 15:28

Comentarii
Giani Kiriță, despre noii șefi de la Dinamo: Deocamdată, acești investitori sunt pe hârtie! Vreau să văd fapte!”

Giani Kiriță, în timpul emisiunii AS.ro LIVE

Giani Kiriță a vorhit despre noii șefi de la Dinamo! Andrei Nicolescu și Eugen Voicu dețin, în momentul de față, acțiunile grupării bucureștene, care ocupă locul 4 în play-off-ul Ligii 2, cu 35 de puncte obținute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giani Kiriță le transmite noilor acționari de la Dinamo faptul că vrea să vadă fapte din partea acestora și să investească sumele pe care le-au promis.

Giani Kiriță, despre noii șefi de la Dinamo

Fostul fotbalist din „Ștefan cel Mare” este de părere că, în acest sezon, Dinamo se va lupta pentru promovarea în Liga 1.

„Lupta la promovare e destul de încinsă, sperăm să reușim. Cu puțin noroc au ajuns să se bată la promovare, doar că pasul ăsta spre promovare e din ce în ce mai greu. Orice meci este decisiv.

Deocamdată, acești investitori sunt pe hârtie, eu vreau să văd fapte, oameni care vin la Dinamo și investesc milioanele alea pe care le văd pe hârtie. Da, Dinamo în momentul ăsta se bate la promovare. (n.r. despre declinul echipei din ultimii ani) Nu putem să spunem că ne place, dar e un pas înainte”, a declarat Giani Kiriță.

Reclamă
Reclamă

Giani Kiriță: „Poate o să o iau și eu pe calea antrenoratului!”

Giani Kiriță a mai spus că nu exclude ca, în viitor, să-și înceapă cariera de antrenor.

„O întrebare destul de grea. Eu am și licență de antrneor, am terminat cursurile săptămâna trecută, nu se știe ce se va întâmpla. Poate odată și odată o să o iau și eu pe calea asta a antrenoratului.

Eu consider că antrenorul Giani Kiriță este exact cum a fost și ca jucător. În primul rând vreau să le transmit răutatea. Asta e cel mai important, răutatea pozitivă. Dacă nu o ai, nu faci nimic în fotbal. Cu siguranță foarte mulți dintre jucătorii actuali de la Dinamo nu știu ce înseamnă spiritul echipei, dar când văd tribuna aia frumoasă de acolo, își dau seama cam ce înseamnă Dinamo”, a mai spus Giani Kiriță.

Reclamă

Giani Kiriță: „La ora mea nu are cum să chiulească nimeni!”

Giani Kiriță a fost invitat la un liceu din București să le vorbească elevilor despre nutriție și sport în general.

„(n.r. reacția lui Giani Kiriță când a fost numit cel mai important fotbalist de la Dinamo) E hai să fim modești. Nu cel mai mare fotbalist de la Dinamo, unul fotbaliștii exponențiali.

Cred că eu am reușit cumva să mă debarasez de fotbal și să întru și pe zona asta a lor. Am apărut în niște show-uri TV, în care ei am văzut că au intrat destul de adânc și sunt acolo.

Cum eram eu la liceu? Jucam fotbal toată ziua! De data aceasta, da, mă întorc ca profesor. E o acțiune la care eu răspund prezent, e vorba de sport în primul rând, de dietă și asta e cel mai important.

La ora mea nu are cum să chiulească nimeni. Eu… nu am chiulit (n.r. ironic). O amintire? La mine și școala generală și liceul au fost legate strict de fotbal. Și în pauza aia de 5 minute eu mă duceam să joc fotbal. (n.r. Sunt mulți dinamoviști la liceul respectiv?) O să vedem acum, o să îi întreb. Să vedem care sunt dinamoviști, care sunt steliști. Trebuie să interacționăm ca să îi cunoaștem. (n.r. pedepse pentru steliști?) Avem, o să ieșim afară și îi vedeți”, a încheiat Giani Kiriță.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:41
All-Star Game 2026 va avea loc la Los Angeles
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și