Închide meniul

Antrenorul lui Nordsjaelland nu se teme de atmosfera din Ghencea! Ce jucători a remarcat la FCSB

Alex Masgras Publicat: 9 august 2023, 19:30

Comentarii
Antrenorul lui Nordsjaelland nu se teme de atmosfera din Ghencea! Ce jucători a remarcat la FCSB

Johannes Hoff Thorup, antrenorul lui Nordsjaelland / Profimedia

Antrenorul lui Nordsjaelland nu se teme de atmosfera din Ghencea. Johannes Hoff Thorup, tehnicianul de 34 de ani care pregăteşte formaţia daneză, a susţinut conferinţa de presă premergătoare partidei cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB şi Nordsjaelland se vor întâlni în turul 3 preliminar Conference League. Partida tur va avea loc la Bucureşti, pe stadionul Steaua, iar interesul este unul ridicat pentru partida de joi seară.

Antrenorul lui Nordsjaelland nu se teme de atmosfera din Ghencea! Ce jucători a remarcat la FCSB

FCSB continuă aventura europeană, după ce a trecut în turul 2 de CSKA 1948 Sofia. Acum, formaţia lui Elias Charalambous trebuie să treacă de FC Nordsjaelland din Danemarca.

După victoria de duminică în faţa celor de la CFR Cluj, pe stadionul Steaua, FCSB revine în Ghencea, acolo unde va avea loc şi prima manşă împotriva danezilor.

Johannes Hoff Thorup, antrenorul celor de la Nordsjaelland, a văzut meciul cu CFR Cluj şi a recunoscut că atmosfera a fost pe măsură, dar a declarat că nu se teme, deoarece jucătorii săi sunt obişnuiţi din întrecerea internă să joace pe stadioane cu 30-40.000 de spectatori.

Reclamă
Reclamă

“La ultimul meci, a fost ca un vulcan aici (n.r. râde). E mereu un avantaj când joci acasă. Suntem obişnuiţi să jucăm în astfel de atmosferă. Avem şi noi cluburi mari, care adună 30-40 de mii de spectatori când joacă acasă”, a declarat Johannes Hoff Thorup, antrenorul celor de la Nordsjaelland, la conferinţa de presă.

De asemenea, printre remarcaţii lui Johannes Hoff Thorup se numără Octavian Popescu, Florinel Coman şi Darius Olaru.

“Sunt câţiva jucători. Îmi place căpitanul. Îmi place tânărul, Popescu. De asemenea, şi aripa stângă, Coman”, a mai spus antrenorul danezilor.

Reclamă

Jucătorii de la FCSB care nu vor juca în duelul cu Nordsjaelland

Elias Charalambous a făcut anunțul despre David Miculescu şi Alexandru Băluţă, dezvăluind că nu se va putea baza pe serviciile acestora. Antrenorul cipriot a dezvăluit însă că se va baza pe serviciile lui Malcom Edjouma, și a mărturisit că nu știe dacă mijlocașul va pleca sau nu de la echipă în această vară.

„Miculescu si Baluță sunt singurii jucători care vor lipsi mâine (n.r. joi), sunt accidentati. Ceilalti sunt pregătiți. Edjouma va fi in lot. Dacă nu există o ofertă concretă, nu poți să pierzi timp.

Dacă jucătorul va avea o ofertă concretă, nu este treaba mea, MM și patronul vor decide. Edjouma se comportă profesionist, își face treaba și asta e tot. Nu ne creează probleme la antrenamente și nu am informatți ca există o ofertă concretă pentru el”, a declarat Elias Charalambous, la conferința de presă premergătoare duelului cu Nordsjaelland.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:26
Cristi Chivu, decizie care i-a surprins pe italieni cu o zi înainte de Inter – AC Milan. Ce a făcut antrenorul român
13:19
Un star al lui Real Madrid, transferat la echipa care a “spulberat-o” pe FCSB în Europa League
13:09
EXCLUSIVEchipa FCSB-ului la meciul cu Petrolul! Surprizele pregătite de Gigi Becali
12:50
Ousmane Dembele a revenit la antrenamentele lui PSG. Veste bună pentru francezi înaintea confruntării cu Tottenham
12:37
“Am plâns două zile, eram lat” Florin Bratu, dezvăluiri despre decizia care l-a dărâmat, luată de Victor Piţurcă
12:18
Încredere totală pentru noua „perlă” de la FCSB: „Va fi un jucător important pentru echipa națională”
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 5 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și