Închide meniul

Bănel Nicoliţă, autorul unui autogol cu Real Madrid, l-a ironizat pe Borja Valle: “A dat mai frumos decât mine”

Bogdan Stănescu Publicat: 14 august 2023, 21:37

Comentarii
Bănel Nicoliţă, autorul unui autogol cu Real Madrid, l-a ironizat pe Borja Valle: A dat mai frumos decât mine

Bănel Nicoliţă, în timpul unui interviu/ Antena Sport

Bănel Nicoliţă, autorul unui autogol cu Real Madrid, l-a ironizat pe Borja Valle. Borja Valle a înscris în proprie poartă în minutul 90+5.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Celălalt gol al Petrolului a fost tot un autogol al rapidiştilor. Răzvan Oaidă şi-a introdus mingea în proprie poartă în minutul 63.

Bănel Nicoliţă, autorul unui autogol cu Real Madrid, l-a ironizat pe Borja Valle

A la Bănel-Rapid! Oricum, a dat mai frumos decât mine! (n.r. Borja Valle). Dar al meu a fost mai interesant! Al meu rămâne al meu”, a declarat Bănel Nicoliţă pentru fanatik.ro.

Bănel Nicoliţă a suferit enorm după ce a înscris în propria poartă într-un meci disputat împotriva celor de la Real Madrid în Liga Campionilor. Acum el găseşte puterea să glumească legat de acel episod.

Așa a vrut Dumnezeu. Atunci voiam să mă omor. A doua zi căutam să… aveam așa, toate nebuniile. Chiar m-am gândit. A fost o onoare să joc contra unor asemenea jucători, sunt mulți care n-ajung nici să plătească un bilet.

Reclamă
Reclamă

Unul care muncește e normal să greșească. Au dat alții autogol în finale de Champions League. Mi-a fost foarte greu atunci, dar nu mi-a reproșat nimeni nimic niciodată”, spunea Bănel Nicoliţă.

Rică Răducanu transmite un semnal de alarmă legat de Rapid: „Crezi că Mutu pleca degeaba?”

Rică Răducanu transmite un semnal de alarmă legat de Rapid. Echipa giuleşteană se află pe locul 11 după 5 etape.

Ce să mă mai întrebi, dă-i… Nu vezi că după ce că oamenii ăștia, săracii, spectatorii ajută, ăla umblă de colo, colo… nu ai marfă, ce să mai? Eu le-am zis, crezi că Mutu a plecat degeaba? Nu ai marfă și e și așezată rău aia pe care o ai. 

Reclamă

Și data trecută am dat autogoluri, nu prea am mai văzut așa ceva. Eu zic să se ducă toată conducerea, și cu președinte, și cu antrenor, la biserică, să se spovedească.

Prestația echipei a fost cum e în general fotbalul românesc, greșeli personale care nu au ce căuta într-un fotbal avansat, am vrea noi să îl avem. Nu te mai bazezi că avem o formație, ăsta e nivelul.

În primul rând, e vorba de onoarea lor de fotbaliști. În al doilea rând, joacă și ei pe bani, mâine-poimâine se lasă și… Nu am jucat mai nimic, tată, nu jucăm, la ora actuală, nu jucăm nimic, ce să mai?”, a declarat Rică Răducanu pentru iamsport.ro.

Rapid – Petrolul 0-2. „Lupii galbeni” s-au impus în Giuleşti, după autogolurile lui Răzvan Oaidă şi Borja Valle

Rapid – Petrolul 0-2. Derby-ul etapei cu numărul 5 din Liga 1 a avut loc în Giuleşti. Echipa lui Cristiano Bergodi a primit vizita „lupilor galbeni”, care s-au impus cu 2-0.

Rapid a pierdut derby-ul cu Petrolul Ploieşti, după ce jucătorii lui Cristiano Bergodi au trimis de două ori balonul în propria poartă. Primul ghinionist a fost Răzvan Oaidă în minutul 63, atunci când mingea deviată de Paul Papp l-a lovit, după care a intrat în poarta apărată de Horaţiu Moldovan. În prelungiri, atunci când giuleştenii căutau cu disperare egalarea, Borja Valle nu a comunicat cu Horaţiu Moldovan şi a „reuşit” al doilea autogol. După acest meci, Rapid rămâne fără victorie în Giuleşti în acest sezon.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:00
Pleacă de la CFR Cluj după doar două meciuri jucate! Anunțul venit din Italia
11:58
Gestul superb al lui Cristi Chivu pentru Sommer, care a făcut un meci catastrofal şi a primit cea mai mică notă!
11:26
Naomi Osaka, OUT de la Australian Open după meciul câştigat cu scandal cu Sorana Cîrstea! Anunţul japonezei
11:14
VIDEOA semnat a doua zi după Hermannstadt – Dinamo 1-2: „Bine ai venit!”
10:46
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu
10:37
Americancele Madison Keys şi Jessica Pegula s-au calificat în optimi la Australian Open, unde vor fi adversare
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 3 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 4 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 5 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român 6 Alvaro Arbeloa i-a spus că nu face parte din planurile sale la Real Madrid. Jucătorul valorează 70 de milioane de euro
Citește și