Închide meniul

Ciprian Deac nu-l mai sperie pe Gigi Becali: “Joacă la alibi, nu mai e acelaşi”

Bogdan Stănescu Publicat: 28 septembrie 2023, 14:13 / Actualizat: 17 noiembrie 2023, 12:23

Comentarii
Ciprian Deac nu-l mai sperie pe Gigi Becali: Joacă la alibi, nu mai e acelaşi

Ciprian Deac, într-un meci la CFR Cluj/ SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Ciprian Deac nu-l mai sperie pe Gigi Becali. Patronul FCSB e de părere că vârsta îşi spune cuvântul în privinţa mijlocaşului lui CFR Cluj. Ciprian Deac are 37 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali e de părere că tot cu CFR se va lupta FCSB pentru a cuceri titlul, chiar dacă ardelenii au fost învinşi cu 3-1 de Rapid.

Ciprian Deac nu-l mai sperie pe Gigi Becali: “Joacă la alibi, nu mai e acelaşi”

“Deac le făcea tot jocul. Dar acum ce să facă. Deac când este acolo în față își arată calitatea. Dar când este departe de poarta adversă joacă la alibi. Orice care are peste 35 de ani, joacă la alibi. Adică, nu mai ai puterea aceea să bagi piciorul. Cum recupera el, cum alerga, fugea în spate și să se confrunte cu mai multe situații de gol. 

Acum, nu mai poate să fie de mai multe ori acolo. Nu mai e acel Deac, gata. Corpul tău nu mai are puterea aceea și atunci mintea ta joacă la alibi. Asta este părerea și explicația mea simplă”, a declarat Gigi Becali pentru fanatik.ro.

Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023

Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023 şi alegerea finanţatorului este una surprinzătoare. Becali susţine că echipa de acum este mai talentată decât cele conduse de-a lungul timpului de Cosmin Olăroiu şi Laurenţiu Reghecampf.

Reclamă
Reclamă

Declaraţia lui Becali surprinde, mai ales dacă ţinem cont că sub comanda lui Oli, FCSB a fost la câteva minute de finala Cupei UEFA, iar Reghe a câştigat două titluri şi a eliminat Ajax în Europa League.

„E mai bună și decât aia cu Bourceanu, cu Pintilii. Da, mai bună, mai talentată decât aia a lui Reghe. Chiar mult mai talentată și decât aia a lui Olăroiu. Fotbalul este mai puternic acum. În general, fotbalul mondial e mult mai puternic. Echipa asta e mai bună decât aia”, a spus Becali, citat de primasport.ro.

  • FCSB 2006 (4-2-3-1): Carlos – Ogăraru, Ghionea, Goian, Marin – Rădoi, Lovin – Nicoliţă, Dică, Boştină – Iacob
  • FCSB 2023 (4-3-3): Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Şut, Olaru – Oct. Popescu, Compagno, Coman

Gigi Becali regretă transferul lui Vlad Chiricheș la FCSB

Un element de legătură între echipa lui Reghe şi cea de acum este Vlad Chiricheş. Fundaşul a revenit în tricoul roş-albatru, dar s-a accidentat şi Becali regretă deja transferul. Chiricheş are un salariu lunar de 40.000 de euro şi îi dă calculele peste cap patronului.

Reclamă

”Într-un fel, da, că-mi pare rău pentru bani, că sunt mulţi bani. Într-un fel, eu sunt cel care se poate spune că e vinovatul. L-am vrut foarte mult.

Îmi spuneau mulţi că se accidentează, dar îmi pare rău că… Poate ne înţelegem… Să dea Dumnezeu să nu se mai accidenteze, dar sunt mulţi bani, sunt 40.000.

De bani îmi pare rău, dar de Chiricheş nu-mi pare rău. Stau să vedem că poate nu se mai accidentează. Poate ne ajută în Liga Campionilor. Să ne aduceţi echipe”, a spus Becali, citat de sursa menţionată anterior.

Chiricheș a revenit în România în această vară, după o aventură de 10 ani în fotbalul din străinătate. În cariera sa a jucat pentru: FC Ardealul, Benfica U19, Curtea de Argeș, Pandurii, FCSB, Tottenham, Napoli, Sassuolo și Cremonense.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:16
Ce șanse de calificare au Universitatea Craiova și U Cluj. Verdict înaintea primelor meciuri din preliminarii
18:09
Denis Drăguş, prezentat oficial la Eyupspor: “O echipă puternică, sunt bucuros că am semnat”
18:01
Veste proastă pentru Radu Drăgușin! Tottenham a „pus ochii” pe un alt fundaș central
17:40
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 18 iulie
17:32
Horațiu Moldovan, prezentat oficial de Real Oviedo!
17:25
VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români
1 EXCLUSIVSimona Halep, aproape de o colaborare spectaculoasă în tenis: “Am vorbit deja cu ea” 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Un jucător de la CFR Cluj și-a reziliat contractul din cauza restanțelor salariale! 4 Mihai Rotaru face curăţenie la Universitatea Craiova: “Paguba e mare sezonul acesta”. Câţi jucători pleacă din Bănie 5 Horaţiu Moldovan şi-a găsit echipă! Portarul naţionalei României se întoarce în La Liga 6 Gigi Becali a iertat un titular de la FCSB pe care l-a făcut praf: “M-a mirat! N-a fost el”
Citește și