Florin Răducioiu vede un viitor strălucit pentru Radu Drăguşin. Fundaşul român are prestaţii foarte bune la Genoa, în Serie A, şi se află în vizorul mai multor echipe importante din Europa.
Printre echipele interesate de Radu Drăguşin se numără şi AS Roma, formaţia antrenată de Jose Morinho. Cu toate acestea, Florin Răducioiu crede că Drăguşin poate face pasul la echipe mult mai importante.
Florin Răducioiu vede un viitor strălucit pentru Radu Drăguşin
Fostul internaţional român crede că Radu Drăguşin poate evolua într-o bună zi în Premier League, la echipe precum Chelsea sau Manchester United. Cu toate acestea, Răducioiu consideră că Drăguşin mai are nevoie de câţiva ani pentru a ajungă la acest nivel:
“L-aş vedea foarte bine în campionatul Angliei, în Premier League. Cred că acolo merită, peste doi ani, cred că ar putea să fie pentru el un vis îndeplinit. Roma nu mi se pare o echipă mare, iar dacă totul decurge bine, ar merita o echipă mai mare decât Roma, o echipă precum Chelsea, Manchester United. Mourinho nu ştiu cât va mai antrena”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit orangesport.ro.
Potrivit transfermarkt.com, Radu Drăguşin este cotat la 10 milioane de euro în acest moment. În acest sezon, el a evoluat în 9 partide pentru Genoa, fiind integralist în toate. În total, el a evoluat în 49 de meciuri în tricoul celor de la Genoa, reuşind să înscrie de 4 ori şi să ofere o pasă decisivă.
Adrian Ilie, mesaj dur pentru Edi Iordănescu după Belarus – România 0-0. Fostul atacant crede că naționala suferă din punct de vedere ofensiv
După remiza albă înregistrată la Budapesta, Adrian Ilie a declarat că echipa națională suferă grav la capitolul ofensiv. Totodată, fostul atacant al Stelei este de părere că alegerile lui Edi Iordănescu nu au fost tocmai inspirate, cel puțin în compartimentul ofensiv.
„Suntem în cărți pe locul doi, dar jocul suferă foarte mult. Nu jucăm nimic, doar stăm. Când suferim cu Elveția și Israel care au 15 ocazii de gol, normal că suntem neînvinși. Stăm acolo la 0-0… să nu facem 0-0 și cu Andorra!
Suferă foarte mult jocul ofensiv, soluțiile nu sunt foarte bune cu echipa de start. Plimbăm mingea din stânga în dreapta și nu ajungem să ne creăm ocazii cu Belarus… e și problema antrenorului să găsească soluția potrivită pentru jucătorii din atac. Suferim și în jocul creat spre faza ofensivă. A început neinspirat cu primul „11”, cel puțin pe plan ofensiv. Nu ca jucători, ca și așezare și ca structură tactică”, a spus Adrian Ilie, potrivit fanatik.ro.
- Florin Răducioiu vede un viitor strălucit pentru Radu Drăguşin
- Fundaşul român e titular meci de meci în Serie A
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Mircea Lucescu, în stare gravă. Selecționerul se tratează pentru o boală cronică. Ce ia în calcul FRF
- Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
- Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu: “Va merge în străinătate”
- Ciprian Marica nu a ezitat! Cine îl va înlocui pe Denis Drăguș la barajul cu Turcia: „A muncit mult”
- „Bătrânul Leu” care a venit de pe plajă, a învins România în 1990 și a intrat în istoria Cupei Mondiale

































