Închide meniul

Cotele pentru câştigarea Ligii 1 după turul sezonului regular! FCSB e încă favorita bookmakerilor

Dan Roșu Publicat: 7 noiembrie 2023, 12:57

Comentarii
Cotele pentru câştigarea Ligii 1 după turul sezonului regular! FCSB e încă favorita bookmakerilor

FCSB - Rapid 1-2 - Hepta

Cotele pentru câştigarea Ligii 1 după turul sezonului regular au fost afişate. Chiar dacă a pierdut teren în ultima perioadă, FCSB a rămas încă favorita specialiştilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Roş-albaştrii sunt primii în clasamentul Ligii 1, având un avans de un punct în faţa lui CFR Cluj şi două puncte peste rivala Rapid, împotriva căreia a pierdut meciul de pe Arena Naţională, cu 1-2.

Cotele pentru câştigarea Ligii 1 după turul sezonului regular

FCSB are o cotă de 2 la câştigare primului titlu după o pauză de nouă ani. CFR Cluj are cotă 2.65, iar Rapid a primit o cotă de 5.50. Universitatea Craiova a ajuns la cotă 28.

După aceea, urmează o serie de echipe cu cote uriaşe pentru ajudecarea trofeului: Farul (250), Hermannstadt (350), Sepsi (500), Petrolul (2500), Universitatea Cluj (3500), FC U Craiova 1948 (5000), Voluntari (5000) şi Botoşani (5000).

Cum arată clasamentul Ligii 1, la finalul turului din sezonul regular

FCSB putea pierde primul loc în Liga 1, după ce a pierdut derby-ul de pe Arena Naţională cu Rapid, scor 1-2. Echipa lui Charalambous putea să piardă primul loc, în cazul în care CFR Cluj nu pierdea în deplasarea de la Hermannstadt.

Reclamă
Reclamă

Golul lui Neguţ a păstrat-o pe FCSB pe primul loc în clasamentul Ligii 1. Echipa lui Charalambous şi-a păstrat punctul avans în faţa celor de la CFR Cluj. Marea câştigătoare a ultimei etape a turului din sezonul regular este Rapid. Echipa lui Bergodi a câştigat derby-ul cu FCSB şi s-a apropiat la doar două puncte de primul loc.

După victoria cu CFR Cluj, Hermannstadt a terminat turul sezonului regular pe locul 4, înaintea Universităţii Craiova. Pe ultimul loc care asigură prezenţa în playoff se află Petrolul,. în timp ce campioana Farul este prima sub linie.

FC Botoşani este singura echipă care nu a câştigat în primele 15 etape, în timp ce Dinamo se află pe penultimul loc, cu doar 10 puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:12
Christian Horner, refuzat de o echipă din Formula 1: “Nu se va întâmpla”
17:09
Pleacă Daniel Pancu după înfrângerea şoc cu FC Argeş? Anunţul oficial: “S-a simţit”
17:02
LIVE SCOREPisa – Inter 0-0. Echipa lui Laurențiu Reghecampf joacă şi ea în Liga Campionilor. Dennis Man, doar rezervă la PSV
17:00
Cursa Marelui Premiu din Qatar, LIVE VIDEO (18:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY). Norris poate cuceri titlul mondial
16:54
Manuel Neuer poate pleca de la Bayern Munchen după 15 ani! Anunţul nemţilor
15:55
Singurele șanse ale lui Max Verstappen să rămână în lupta la titlu: “Să faci asta e aproape imposibil”
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 Patronul cu care Mircea Lucescu a făcut istorie cumpără un club din Liga 1. “Discuţii avansate” 4 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 Salariul incredibil pe care românul Cristi Chivu îl are la Inter. Ce bani au Mircea Lucescu şi Cosmin Olăroiu
Citește și