Închide meniul

Florinel Coman, reacţie nervoasă. A rupt tăcerea despre discuţia cu Gigi Becali: “Asta sunt mizerii! S-a dat în mine!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 noiembrie 2023, 23:13

Comentarii
Florinel Coman, reacţie nervoasă. A rupt tăcerea despre discuţia cu Gigi Becali: Asta sunt mizerii! S-a dat în mine!

Florinel Coman, în timpul unui meci / Hepta

Florinel Coman a avut o reacţie nervoasă după ce a marcat în meciul FCSB – FCU Craiova, scor 2-1, din etapa a 16-a a Ligii 1. “Mbappe” Coman a rupt tăcerea despre discuţia purtată cu Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a încheiat seria “neagră”. Trei meciuri la rând fără victorie aveau roş-albaştrii înaintea disputei cu oltenii lui Mititelu. Cu cele trei puncte obţinute pe Arena Naţională, echipa lui Charalambous s-a distanţat la trei puncte de CFR Cluj şi la patru de Rapid. Pentru vicecampioni urmează derby-ul cu Dinamo.

Florinel Coman, reacţie nervoasă după FCSB – FCU Craiova 2-1

Florinel Coman şi Darius Olaru au marcat golurile victoriei încă din primul sfert de oră. Vali Creţu a fost eliminat în minutul 57, iar golul alb-albaştrilor a fosst înscris de Blănuţă (65).

Da, am început meciul foarte bine, foarte tare, ceea ce ne-am propus. Până la pauză a fost totul foarte bine. Am vorbit în vestiar să ne detaşăm, din păcate nu am reuşit. S-a luat acel cartonaş roşu. Echipa a arătat tărie de caracter.

Foarte frumoasă, foarte bună atmosfera… au fost foarte mulţi, la alte echipe… Au fost foarte mulţi, frig, duminică seară, ora 9. Da, 15 minute au protestat. Suntem echipa de pe primul loc, am terminat turul pe primul loc, am rămas şi după prima echipă din retur. Cred că este foarte bine.

Reclamă
Reclamă

Mai ales mental contează foarte mult pentru că vine această pauză. Să terminăm cum am făcut-o în această seară. La 2-0 am intrat în vestiar şi am zis că nu trebuie să intrăm în capcana din ultimele meciuri. Să nu ne mai gândim că pot să ne egaleze. Am rămas în 10, e normal, terenul a fost foarte greu. Nu poţi să pleci, să ai explozia din alte meciuri. E vraişte terenul. De asta s-a luat şi cartonaşul, Vali a alunecat. O parte de vină are şi gazonul.

Va fi startul pe care l-am avut şi la începutul campionatului. Plec cu un mental puternic pentru meciurile naţionalei, sunt pregătit. Nu contează cum luăm punctele, trebuie să le luăm.

(Reporter: Legătură directă cu patronul) Eu i-am scris domnului Stoica, m-am simţit după meci şi mă simţeam foarte rău. I-am spus să îl sune pe patron, pentru că dânsul are medicamente foarte bune. Dânsul m-a sunat, i-am zis că nu mă simt foarte bine. I-am spus că am driblat, mi-a venit în cap faza din careu, atunci am exagerat. Asta i-am spus, căutam soluţii pentru a da la poartă. Dânsul poate a înţeles altceva. Nu mă cunoaşteţi? După a apărut un articol că am vrut să îl scot pe Compagno. Dacă am ajuns în halul ăsta… Bine că s-a dat în mine. S-a încercat dezechilibrarea liderului, a fost un articol foarte prost!

Reclamă

Că i-aş fi spus eu să-l schimbe pe Compagno. Asta sunt mizerii! În meciul cu Iaşi i-am dat 4 pase lui Compagno. Da, am vorbit, m-am dus la el şi i-am zis. Mi-a spus să stau liniştit, dar nimic. Vestiarul este curat. Am fost mai montaţi săptămâna aceasta. Mă bucur că am câştigat acest meci!“, a declarat la digisport.ro.

Florinel Coman a marcat pentru FCSB după o pauză de o lună şi jumătate

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 8 al derby-ului de pe Arena Naţională. Coman a executat la colţul scurt o lovitură liberă şi l-a surprins pe Gurău.

După evoluţia ştearsă din derby-ul cu Rapid, Florinel Coman pare că şi-a reintrat în forma din startul sezonului. „Mbappe de România” a executat surprinzător o lovitură liber, care l-a luat pe nepregătite şi pe portarul oltenilor, Gurău. Florinel Coman nu mai marcase din septembrie, din partida câştigată în deplasarea de la Sepsi cu scorul de 5-2.

Florinel Coman a fost în mijlocul unui scandal, după derby-ul pierdut de FCSB în faţa Rapidului, scor 1-2. Gigi Becali a spus că „Mbappe” l-a sunat după meci şi s-a plâns că nu avea cui să îi paseze. Ulterior, Coman a transmis că nu i-a spus aşa ceva lui Gigi Becali.

Vali Creţu, intrare “criminală” la Bahassa!

Jucătorul în vârstă de 34 de ani a fost titular pentru a 3-a oară în această stagiune. A profitat de suspendarea lui Alexandru Pantea, care a fost avertizat în eşecul cu Rapid.

Vali Creţu a primit primul cartonaş galben al meciului cu FCU, de pe Arena Naţională, în minutul 44. Şi-a lăsat echipa în inferioritate în repriza secundă.

În minutul 57, Creţu a încercat o pasă pe culoar. Bahassa a intrat în posesia mingii, moment în care fundaşul FCSB-ului a intrat prin alunecare. Talpa ghetei lui s-a oprit pe tibia francezului, care a urlat de durere. Staff-ul medical al grupării din Bănie a intrat imediat pe teren.

Adrian Cojocaru nu a stat pe gânduri şi i-a acordat imediat cartonaşul roşu lui Vali Creţu. Acesta nu a protestat şi s-a dus la vestiare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:21
Mario Camora a plâns după înfrângerea CFR-ului cu Farul: “E ruşinos, la anul jucăm în Liga 2”
1:00
VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Mexicului. Cursa începe la 21:45 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
0:40
VIDEOColorado Avalanche – Boston Bruins 2-3. Pentru Avs urmează meciul cu New Jersey Devils (19:30)
0:30
Real Madrid – Barcelona LIVE TEXT (17:15). Primul El Clasico al sezonului se anunţă incendiar
0:30
VIDEOEstrela Amadora – Rio Ave 1-2 şi Benfica – Arouca 5-0. Ianis Stoica a intrat în repriza a doua
23:47 25 oct.
Laurențiu Rus, la pământ după un nou eșec suferit de CFR Cluj: „Rușinos! Cel mai dureros moment”
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 Cristi Chivu, discurs de mare antrenor după Napoli – Inter 3-1! I-a dat replica lui Conte: “Trebuie să evoluăm” 3 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român” 4 Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru 5 NEWS ALERTSabrina Voinea ratează din nou dramatic o medalie la Mondial, ca la JO! A luat aceeaşi notă cu gimnasta de pe 3 6 Giovanni Becali a numit vedeta FCSB-ului care i-a dat informaţii lui Gigi Becali: “Lumea îi zice «sifonul»”
Citește și