Ce sumă va încasa Adrian Mutu, după ce a fost demis de Neftchi Baku! Anunțul făcut de azeri

Viviana Moraru Publicat: 25 decembrie 2023, 11:04

Comentarii
Ce sumă va încasa Adrian Mutu, după ce a fost demis de Neftchi Baku! Anunțul făcut de azeri

Adrian Mutu, în timpul unui meci/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

S-a aflat ce sumă va încasa Adrian Mutu, după ce a fost demis de Neftchi Baku. Jurnaliștii azeri au făcut anunțul și au dezvăluit faptul că antrenorul român va încasa salarii compensatorii pentru șase luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu s-a despărțit de Neftchi Baku, după doar șase luni petrecute pe banca azerilor. Antrenorul român a rămas astfel liber de contract și este dorit în Liga 1 de Petrolul și CFR Cluj.

Ce sumă va încasa Adrian Mutu, după ce a fost demis de Neftchi Baku

Adrian Mutu încasa la Neftchi Baku un salariu în valoare de aproximativ 700.000 de euro pe an. Presa din Azerbaidjan anunță faptul că antrenorul român a renunțat la banii pe care trebuie să-i primească în sezonul viitor, dat fiind faptul că semnase cu azerii un contract valabil pe două sezoane.

Concret, Adrian Mutu va încasa o sumă de aproximativ 350.000 de euro, ca urmare a faptului că a fost demis de Neftchi Baku.

Oficialii de la Neftchi Baku au plătit și suma de 200.000 de euro în vară pentru a-l aduce pe Adrian Mutu pe banca echipei. Suma reprezenta clauza de reziliere din contractul acestuia cu Rapid.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu a plecat de la Neftchi Baku, deși în ultima etapă a înregistrat o victorie, scor 2-0 cu Kapaz. Românul îi va lăsa pe azeri pe locul trei, cu 28 de puncte, acumulate după 18 meciuri disputate.

Adrian Mutu o poate prelua pe Petrolul

Adrian Mutu o poate prelua pe Petrolul! Marian Copilu, președintele „lupilor” e gata să-l demită pe antrenorul actual al ploieștenilor, Florin Pârvu, în ciuda faptului că echipa este aproape de locurile de play-off.

Conform gsp.ro, în cazul în care Marian Copilu îl va demite pe Florin Pârvu, Adrian Mutu ar fi primul pe lista președintelui „lupilor”. „Briliantul” are zilele numărate la Neftchi Baku, azerii anunțând recent faptul că acesta nu va mai fi antrenorul echipei.

Reclamă

Situația de la Petrolul este una explozivă, dat fiind faptul că există un conflict între două tabere. Sursa citată mai sus anunță că Marian Copilu îi are alături pe unii jucători pe care el i-a adus la echipă, anume Paul Papp, Billel Omrani și Mihai Roman II.

De cealaltă parte, Florin Pârvu, antrenorul echipei, este susținut de președintele executiv al Petrolului, Claudiu Tudor, care este mulțumit de rezultatele înregistrate de antrenor pe banca echipei din Ploiești.

La mijloc sunt și fanii „lupilor”, care de asemenea merg pe mâna lui Florin Pârvu. Aceștia pregătesc un protest masiv pe 4 ianuarie, când echipa se va reuni, în cazul în care Pârvu nu va mai fi antrenorul echipei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:25

VideoJurnal Antena Sport | Chivu, felicitat la Vatican

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Nu e liniște la Dinamo

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Pancu joacă tare

20:10

LIVE SCORELazio – Inter 0-2. Primul meci pentru echipa lui Cristi Chivu, după câştigarea titlului

20:09

Sorana Cîrstea și suma încasată după ce a eliminat-o pe Aryna Sabalenka la Roma! Cu cine se va duela în optimi

20:06

Istorie! Recordurile fabuloase doborâte de Sorana Cîrstea după ce a învins-o pe Aryna Sabalenka la Roma

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 4 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 5 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 6 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc
Citește și