Închide meniul

Când se poate oficializa transferul lui Radu Drăguşin la Tottenham! Fabrizio Romano, detalii de ultim moment

Viviana Moraru Publicat: 7 ianuarie 2024, 19:02

Comentarii
Când se poate oficializa transferul lui Radu Drăguşin la Tottenham! Fabrizio Romano, detalii de ultim moment

Radu Drăguşin, în timpul unui meci la Genoa/ Profimedia

Fabrizio Romano a oferit detalii de ultim moment despre transferul lui Radu Drăguşin la Tottenham, dezvăluind şi când se poate oficializa mutarea. Jurnalistul italian a transmis că Spurs se pregăteşte să facă oferta oficială pentru fundaşul român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tottenham este în pole-position pentru transferul lui Radu Drăguşin, deşi în ultima perioadă, în presa din Italia, au existat zvonuri conform cărora şi Napoli este pe urmele fundaşului român.

Când se poate oficializa transferul lui Radu Drăguşin la Tottenham

Fabrizio Romano a dezvăluit că a existat o nouă rundă de negocieri între Tottenham şi Genoa, în privinţa transferului lui Radu Drăguşin. Jurnalistul italian notează că acestea au avut rezultat pozitiv, iar înţelegerea se îndreaptă către stagiul final.

Tottenham speră ca transferul lui Radu Drăguşin să se oficializeze săptămâna viitoare, urmând să fie trimisă prima ofertă oficială pentru fundaşul român.

“Înţeleg că Tottenham a avut contacte pozitive cu Genoa pentru Radu Drăguşin. Înţelegerea avansează către stagiile finale ale negocierilor.

Reclamă
Reclamă

Spurs speră ca totul să fie definitivat săptămâna viitoare, totul este bazat pe propuneri verbale, în aşteptarea ofertei finale, oficiale”, a transmis Fabrizio Romano, pe contul său de Twitter.

Transferul lui Radu Drăguşin se va rezolva într-o singură zi

Transferul lui Radu Drăguşin la Tottenham se va rezolva într-o singură zi. Aşa susţine cunoscutul jurnalist Fabrizio Romano, care anunţă că Spurs e principala favorită la aducerea românului de 21 de ani, chiar dacă în presa din Italia s-a vorbit şi despre o înţelegere între Genoa şi Napoli.

Italianul precizează în continuare că fundaşul cotat la 20 de milioane de euro are deja o înţelegere cu gruparea londoneză, pentru un salariu situat în jurul a 4.5 milioane de euro pe sezon.

Reclamă

„Tottenham se află în discuții pentru Radu Drăgușin de la Genoa. Sunt discuții noi, se vorbește despre structura transferului. S-au răspândit multe informații despre Napoli în ultimele zile, dar a fost mereu vorba de Tottenham. Tottenham a fost mereu în controlul acestui transfer.

Și continui să spun că Tottenham va lucra în așa fel încât să rezolve transferul în decurs de o zi.

Scopul principal al lui Tottenham este de a lua un fundaș central nou și de a-i da posibilitatea lui Ange Postecoglou să lucreze cu el cât mai devreme posibil”, a spus jurnalistul italian, citat de TBR Football.

Portrivit informațiilor oferite de The Athletic, Tottenham s-a lovit de o problemă la negocierile cu Genoa, care s-ar putea rezolva însă în viitorul apropiat. În momentul de față, italienii doresc ca suma de 30 de milioane de euro, pentru transferul românului, să ajungă imediat în conturile clubului, în cazul în care mutarea s-ar materializa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:19
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
23:00
Jucătorii Rapidului au fost aplaudaţi de galerie, dar au primit un mesaj categoric după 0-2 cu Oţelul: “30 de secunde”
22:50
Marian Aioani își toarnă cenușă în cap, după Rapid – Oțelul 0-2: „Într-o altă zi, o scoteam”
22:34
LIVE VIDEOSporting – AFS se joacă ACUM! Spectacol total în Liga Portugal
22:25
Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 3 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și