Închide meniul

CFR Cluj a dat încă o lovitură pe piața transferurilor. Neluțu Varga a adus un jucător crescut la Șahtior și Dinamo Kiev

Alex Ioniță Publicat: 8 ianuarie 2024, 16:24

Comentarii
CFR Cluj a dat încă o lovitură pe piața transferurilor. Neluțu Varga a adus un jucător crescut la Șahtior și Dinamo Kiev

Alan Aussi / Facebook CFR Cluj

CFR Cluj a dat încă o lovitură pe piața transferurilor. Oficialii formației din Gruia au anunțat transferul fundașului Alan Aussi, prin intermediul unei postări pe rețelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noul jucător al fostei campioane a fost format în țara natală, la academiile celor de la Șahtior Donețk și Dinamo Kiev. A sosit în Gruia după aventura de la Ponferradina, echipă care evoluează în Liga a 3-a din Spania.

CFR Cluj a dat încă o lovitură pe piața transferurilor. Anunțul făcut de oficialii „feroviarilor”

Jucătorul de 22 de ani se va alătura în cel mai scurt timp lotului pregătit de Andrea Mandorlini. Acesta a decis să își relanseze cariera la CFR Cluj după ce a fost accidentat pentru o lungă perioadă de timp. După ce a revenit în teren, acesta nu a primit multe minute la formația spaniolă, iar astfel a decis să rupă înțelegerea cu aceștia.

„Vă anunțăm că fundașul ucrainean Alan Aussi se alătură echipei noastre începând din această iarnă

Apărătorul și-a început activitatea sportivă la academiile celor de la Șahtior Donețk și Dinamo Kiev, perioadă în care, la nivel de juniori, a fost convocat constant la echipele naționale ale Ucrainei. La seniori, tânărul jucător, în vârstă de 22 de ani, a evoluat la Pyunik Erevan, la FC Torpedo, formație din prima ligă bielorusă, dar și la Ponferradina, în Spania.

Reclamă
Reclamă

Îi urăm bun venit în familia noastră și mult succes la CFR Cluj!”, se arată în comunicatul clujenilor, postat pe contul de Facebook al clubului.

Omar El Kaddouri a semnat cu CFR Cluj!

El Kaddouri a semnat pe trei ani cu CFR Cluj și îi costă 1.2 milioane de euro pe ardeleni. Aici este inclus salariul uriaş al marocanului, cât şi diferite comisioane către agenţi. Jucătorul care a fost pregătit în ultimii ani de Răzvan Lucescu la PAOK va deveni unul dintre cei mai bine plătiţi fotbalişti din Liga 1.

„Bun venit în familia noastră, Omar El Kaddouri! Suntem bucuroși să anunțăm primul transfer al acestei ierni! De astăzi, Omar El Kaddouri este noul nostru mijlocaș ofensiv

Reclamă

Având o vastă experiență, El Kaddouri a bifat 108 apariții în Serie A în tricourile celor de la Napoli, Torino și Empoli. În ultimele șase sezoane, mijlocașul marocan a evoluat la PAOK Salonic, formație pentru care a jucat 173 de partide, semnând 10 goluri și 13 pase decisive

Născut în Belgia, cu origini marocane, Omar a fost convocat la Echipa Națională a Marocului la vârsta de 22 de ani, având până acum 32 de apariții și 5 goluri pentru reprezentativa țării sale, alături de care a participat și la Jocurile Olimpice din 2012

Îi urăm bun venit în familia CFR și cât mai multe realizări alături de echipa noastră”, se arată în comunicatul lui CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:11
Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1
15:40
Xabi Alonso, reacție categorică despre viitorul lui la Real Madrid: „Fotbalul e prea exigent”
15:13
Zeljko Kopic, anunț despre viitorul lui Kennedy Boateng la Dinamo: „E normal să fie interes pentru el”
14:42
Dorinel Munteanu e gata să producă o surpriză uriașă la debutul la Hermannstadt: „Un început de drum”
13:59
Cine e jucătorul din Portugalia pe care Mihai Stoica vrea să-l transfere la FCSB. Răzvan Lucescu l-a antrenat la PAOK
13:35
Kylian Mbappe, apt pentru următorul meci al lui Real Madrid. Nouă jucători sunt OUT
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și