Gică Popescu, atac către FCSB după transferul lui Cristi Ganea: “La noi nu există rezerve şi titulari!”

Viviana Moraru Publicat: 17 ianuarie 2024, 8:12

Comentarii
Gică Popescu, atac către FCSB după transferul lui Cristi Ganea: La noi nu există rezerve şi titulari!

Gică Popescu, în timpul unui interviu / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gică Popescu a lansat un atac către FCSB, după transferul lui Cristi Ganea la Farul. Acesta a transmis că nu judecă jucătorii după minutele bifate înainte de mutarea la formaţia constănţeană. “Baciul” a mai dezvăluit că la Farul, nu există rezerve sau titulari, fiecare jucător având şansa să evolueze din primul minut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Ganea a evoluat doar o jumătate de sezon la FCSB, iar în această iarnă şi-a reziliat contractul cu formaţia roş-albastră, şi a semnat cu Farul.

Gică Popescu, atac către FCSB după transferul lui Cristi Ganea

Gică Popescu a dat exemplul lui Denis Alibec, mărturisind că atacantul nu era într-o formă bună atunci când s-a transferat la Farul, însă ulterior a devenit campion. Preşedintele constănţenilor are încredere că şi Cristi Ganea va presta un joc bun, după transferul sub comanda lui Gică Hagi.

Gică Popescu a mai dezvăluit că Farul are nevoie de dubluri pe toate posturile, acesta fiind motivul pentru care Cristi Ganea a fost transferat.

“Nu ne interesează ce fac jucătorii la alte cluburi, ne interesează să performeze atunci când aleg să vină la Farul. Dacă ne uităm la majoritatea jucătorilor care nu au jucat la alte echipe și au venit la Farul, la noi au triumfat. Uitați-vă la Băluță, la Alibec, au venit și au devenit campioni. Sunt jucători care nu au jucat la nivelul lor în străinătate, iar la noi au performat foarte bine.

Reclamă
Reclamă

Pe noi ne interesează să performeze la noi în perioada în care sunt sub contract. Noi îi gestionăm doar în perioada când sunt la noi. Îmi pun întrebarea, de ce toți jucătorii joacă bine doar când sunt la Gică? Oare nu ține și de alte aspecte? Oare să fie doar vina lor? Dacă luăm fiecare caz în parte, găsim circumstanțe prin care să explicăm evoluția slabă a respectivilor jucători.

La noi nu există titulari și rezerve. Avem un lot de jucători din care Gică alege un ’11’ potrivit, e important să ai jucători din care să ai de unde alege. S-a întâmplat să avem mulți jucători accidentați sau ieșiți din formă. E nevoie de dubluri pe toate posturile. Dacă va reuși să se impună, cu siguranță va fi titular așa cum a fost în prima perioadă în care a fost la noi”, a declarat Gică Popescu, conform digisport.ro.

Gică Popescu, anunț surprinzător despre milionarii care vor să investească la Farul

Gică Popescu a făcut un anunț surprinzător despre milionarii care vor să investească la Farul. Președintele campioanei României a recunoscut că s-au purtat negocieri, încă din 2023, cu mai mulți oameni de afaceri care sunt gata să își bage banii în echipa din Constanța.

Reclamă

„Eu nu am cunoștințe despre un asemenea fond de investiții care să vină să investească la Farul. Nu există nimic referitor la un astfel de fond. Eu am purtat discuții pe durata anului trecut cu anumiți potențiali investitori. Sper să le reluăm anul acesta.

Sunt tot felul de scenarii, noi suntem deschiși la orice colaborări pentru că vrem să ducem clubul la un alt nivel. Sper ca o asemenea colaborare să se încheie într-un timp anumit scurt, ca să ducem clubul la un alt nivel financiar.

Noi am mai avut discuții cu oameni potenți financiar, era la un punct să semnăm și au picat. Sunt oameni din țară, nu de afară. Eu cred că avem în țară oameni potenți financiar, care își permit să țină un club„, a declarat Gică Popescu la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:52

Kylian Mbappe, OUT! Lovitură pentru Real Madrid înainte de derby-ul cu Barcelona

13:45

Conducerea Rapidului a vorbit despre varianta “Daniel Pancu” şi anunţă revoluţia în Giuleşti

13:24

Gică Hagi, mesaj de suflet pentru Galatasaray după titlul câștigat în Turcia: “Pasiune uriașă pentru fotbal”

13:15

Dinamo, anunț de ultimă oră despre sigla clubului: “Vom demara acest proces”

12:41

Omul care a “trădat” FCSB pentru Steaua a dat lovitura! Nu mai reușise asta de apoape 600 de zile

12:14

Paul Anton a semnat! Anunţul făcut în ziua în care a împlinit 35 de ani

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0
Citește și