Închide meniul

Dennis Politic s-a prăbușit emoțional după FCU Craiova – Dinamo 2-1: „Nu suntem ce trebuie. Lăsăm capul în jos”

Alex Ioniță Publicat: 2 februarie 2024, 22:11

Comentarii
Dennis Politic s-a prăbușit emoțional după FCU Craiova – Dinamo 2-1: Nu suntem ce trebuie. Lăsăm capul în jos”

Dennis Politic / Hepta

Dennis Politic s-a prăbușit emoțional după FCU Craiova – Dinamo 2-1. Jucătorul echipei din Ștefan cel Mare s-a arătat dezamăgit la finalul partidei din Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul din Bănie, care a contat pentru etapa cu numărul 24 a sezonului de Liga 1, a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Dennis Politic s-a prăbușit emoțional după FCU Craiova – Dinamo 2-1

Marcatorul singurului gol al „câinilor” a menționat faptul că Dinamo încă nu este la un nivel înalt și că este dezamăgit de faptul că echipa sa nu a obținut nici măcar un punct din acest meci. De asemenea, atacantul a spus că jucătorii trebuie să lase capul în jos și să se gândească la următorul meci.

„Suntem foarte supăraţi, foarte dezamăgiţi. Nu ştiu ce să mai spus, mergem mai departe. Ne pare rău pentru fanii noştri, pe care i-am dezamăgit.

Dacă nu era offside şi făceam 1-1 cu Goncalo, poate era alt meci. Aia e, nu s-a pus.

Reclamă
Reclamă

Au avut ocazii mai multe decât noi, și noi am avut, dar au fost mai buni. Au făcut un joc mai bun. Încă nu suntem ceea ce trebuie.

E foarte rău, nu avem ce să mai spunem, trebuia să câștigăm. Asta a fost din păcate. Știam că Bauza este un jucător bun, bravo lui, dar trebuie să ne concentrăm pe noi.

Fanii sunt dezamăgiți, nu am obținut nici măcar un punct în seara asta. Trebuie să lăsăm capul în jos și să mergem înainte. O luăm de la meci la meci, încercăm să obținem cât mai multe puncte.”, a spus Dennis Politic, la digisport.ro.

Reclamă

După acest rezultat, FCU Craiova se află pe locul 10 în Liga 1, cu 30 de puncte după 24 de partide. De cealaltă parte, Dinamo este ultima în campionat, cu doar 16 puncte după tot atâtea partide disputate.

Juan Bauza a înscris golul campionatului!

Juan Bauza a înscris golul campionatului în meciul FCU Craiova – Dinamo! În minutul 52 al meciului, argentinianul a reuşit un gol cum rar vezi pe terenul de fotbal.

Bauza a făcut un meci mare cu Dinamo. Argentinianul s-a distrat cu apărarea lui Dinamo, trecând de nenumărate ori de jucătorii antrenaţi de croatul Zeljko Kopic.

Bahassa a deschis scorul în minutul 13, cu un şut perfect, iar Bauza a majorat avantajul oltenilor cu golul de zile mari din minutul 52.

La doar câteva minute după golul de generic, argentinianul a creat iar pericol, pasându-i lui Bahassa, care nu a reuşit să realizeze „dubla”.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:19
“Regele David”. Popovici are Gazzetta dello Sport la picioare, după aurul mondial de la 200m liber
23:18
David Popovici revine în bazin, după aurul la 200 m liber. Seriile probei de 100 m liber LIVE TEXT (ora 05:52)
23:16
FCSB, susţinută de rivalii de la Dinamo la returul cu Shkendija. Ce a spus Andrei Nicolescu
23:07
FCSB – Shkendija LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Campioana luptă pentru turul 3 UCL. Revin Alibec şi Bîrligea
22:46
Mihai Stoica, detalii de la antrenamentul FCSB-ului înaintea returului cu Shkendija: “În sfârşit a fost cum îşi doreau”
22:44
Jaqueline Cristian, calificare în turul 3 la Rogers Cup. Românca a eliminat un cap de serie de la Montreal
1 Câţi bani a încasat David Popovici după medalia de aur de la proba de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale 2 Anunţul specialistului după ce David Popovici va înota pe culoarul 6, în finala de 200 de metri de la Campionatul Mondial 3 Reacţia lui Mihai Rotaru după victoria dramatică a echipei sale! Ce a spus despre Mirel Rădoi, care l-a atacat 4 BREAKING NEWSDavid Popovici, medalie de AUR la 200m liber, la Campionatele Mondiale! Prestaţie de excepţie a românului 5 “Trebuie să ne lăsăm de fotbal!” Alex Chipciu, semnal de alarmă după Universitatea Craiova – U Cluj: “Ăsta e nivelul” 6 David Popovici și-a dat pe spate rivalul după aurul de la 200m liber. Reacția argintului mondial de la Singapore
Citește și