Închide meniul

Marius Lăcătuş, mesaj clar despre cea mai controversată fază din FCSB – Farul 1-1: “Foarte dificil!”

Viviana Moraru Publicat: 6 februarie 2024, 9:37

Comentarii
Marius Lăcătuş, mesaj clar despre cea mai controversată fază din FCSB – Farul 1-1: Foarte dificil!

Marius Lăcătuş, în timpul unui eveniment/ Hepta

Marius Lăcătuş a transmis un mesaj clar, atunci când a fost întrebat despre cea mai controversată fază din duelul dintre FCSB şi Farul, încheiat cu scorul de 1-1. “Fiara” nu a stat pe gânduri şi a declarat că penalty-ul primit de constănţeni în prelungiri a fost acordat corect de către Horaţiu Feşnic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost egalată de Farul in extremis, în duelul de pe Arena Naţională. După ce Baba Alhassan a deschis scorul în minutul 55, constănţenii au egalat printr-un penalty executat de Ionuţ Larie.

Marius Lăcătuş, mesaj clar despre cea mai controversată fază din FCSB – Farul 1-1

Mihai Popescu a fost lovit de către Joyskim Dawa, în careu, în timpul unui duel aerian. Arbitrul a consultat arbitrajul video, şi a decis să acorde penalty pentru Farul.

După meci, Marius Lăcătuş a fost întrebat despre această fază, şi a răspuns clar. Acesta consideră că Mihai Popescu a lovit primul balonul, iar Dawa a intervenit după, astfel că arbitrul a luat decizia corectă.

“Dacă îmi ceri mie părerea, cred că da (n.r. a fost penalty). Popescu este primul care lovește mingea. Îl lovește cu capul.. Este greu, fază dificilă. Arbitrul a decis asta după ce a revăzut faza la televizor”, a declarat Marius Lăcătuş, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Farul a încurcat-o pe FCSB, care are nouă puncte avans faţă de rivalele CFR Cluj şi Rapid. Constănţenii au întrerupt seria roş-albaştrilor de patru victorii consecutive în campionat. Trupa lui Gică Hagi a ajuns şi ea la şase meciuri fără înfrângere, în Liga 1.

Verdictul specialistului în cazul fazelor controversate din FCSB – Farul 1-1

Verdictul specialistului în cazul fazelor controversate din FCSB – Farul 1-1 nu a întârziat să apară. Ion Crăciunescu a analizat deciziile luate de Horaţiu Feşnic şi VAR în partida de pe Arena Naţională.

Ion Crăciunescu, fostul mare arbitru român, a fost surprins de faptul că reuşita lui Munteanu a fost anulată pentru poziţie de offside. În ceea ce priveşte faza de la penalty, Crăciunescu susţine că Feşnic a luat decizia corectă de a acorda lovitură de la 11 metri pentru echipa condusă de Gică Hagi:

Reclamă

„(n. red. la golul anulat al lui Louis Munteanu) Eu nu înțeleg linia aceea groasă. După părerea mea, nu e ofsaid.

(n. red. faza penalty-ului) La penalty, Popescu joacă mingea. Când o joacă, o face într-un mod normal. Nu se duce cu capul spre adversar. Lovește mingea cu capul, iar apoi se trezește lovit de capul adversarului.

El nu trebuie să dea capul înainte. A lovit mingea în mod firesc și adversarul vine și îl lovește în cap. Da, Dawa îl lovește în cap. El nu dă capul pe spate ca să joace mingea într-o poziție normală. După părerea mea, decizia este corectă„, a declarat Ion Crăciunescu, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:47
Hermannstadt – Rapid LIVE TEXT (20:30). Giuleştenii continuă lupta pentru locul 1, cu Craiova şi Dinamo
13:44
Andrei Vlad şi-a găsit echipă! Cu cine va semna fostul portar de la FCSB
13:26
Lamine Yamal, o nouă declarație de dragoste pentru Barcelona: “Sper să pot rămâne aici toată viața”
13:18
Adrian Mutu l-a deconspirat pe Gigi Becali: “A început destabilizarea! Ştim cu toţii ce poate să facă”
13:11
Statistică alarmantă pentru FCSB. Specialiștii au calculat ce șanse mai are campioana să intre în play-off
12:45
Cifre uluitoare pentru Carlos Alcaraz la turneele de Grand Slam
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 5 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și