Închide meniul

Bergodi, ofensivă totală în Rapid – FCSB! Atacă rivala cu tripleta kosovară. Chiricheş, rezervă la FCSB

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 martie 2024, 18:49

Bergodi mizează pe o ofensivă totală în Rapid – FCSB. Krasniqi, Rrahmani şi Hassani sunt atacanţii de la care antrenorul Rapidului aşteaptă goluri. Charalambous replică în atac cu Florinel Coman, Octavian Popescu şi Darius Olaru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lângă “tripleta kosovară”, Bergodi mizează şi pe Papeau, cel care a marcat un gol superb în meciul tur.

Bergodi, ofensivă totală în Rapid – FCSB! Atacă rivala cu tripleta kosovară. Chiricheş, rezervă la FCSB

Elias Charalambous a ales o linie defensivă cu Vali Creţu, Dawa, Ovidiu Popescu şi Radunovic. Vlad Chiricheş este rezervă.

Rapid – FCSB – echipele de start

Rapid: Aioani – Braun, Săpunaru, Iacob, Bădescu – Hromada, Oaidă, Papeau – Krasniqi, Rrahmani, Hasani

Reclamă
Reclamă

Rezerve: Drăghia – Borza, I. Cristea, Dr. Grigore, Djokovic, Al. Albu, Petrila, Funsho, El Sawy, Cîrjan, Burmaz, Onea

Antrenor: Cristiano Bergodi

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Ov. Popescu, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Lixandru – Oct. Popescu, Al. Băluță, Fl. Coman

Reclamă

Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Miculescu, Pandele, Luis Phelipe, Antwi, Chiricheș, M. Toma, M. Laszlo, M. Manolache, Alhassan, D. Popa

Antrenor: Elias Charalambous

Elias Charalambous nu se teme, înaintea derby-ului Rapid – FCSB

Elias Charalambous nu se teme, înaintea derby-ului dintre Rapid şi FCSB. Antrenorul cu licenţă PRO al roş-albaştrilor a transmis că duelul cu marea rivală nu este o finală, fiind un meci „ca oricare altul”.

„Vom avea un nou meci dificil, ca de fiecare dată. Nu este cu nimic diferit faţă de alte dăţi. Suntem concentraţi pe câştigarea acestei partide. Cele trei puncte ar putea fi foarte importante pentru viitor. Nu este o finală, este un meci ca oricare altul înaintea sfârşitului competiţiei. Da, este ultimul meci din sezonul regulat, dar indiferent de rezultat nu se va decide acum campioana. Trebuie să dăm tot ce avem mai bun în acest meci şi să nu fim concentraţi pe alte aspecte.

După ultimele meciuri mi-am dat seama că jucătorii mei sunt în formă, sper ca şi mâine să facem un meci bun. Trebuie să arătăm ca o echipă, să avem un joc colectiv bun, pentru că nu ne ajută ca doar doi sau trei jucători să evolueze bine. Rapid e o echipă bună, are jucători buni şi trebuie să fim foarte atenţi, să fim foarte agresivi. Cred că micile detalii vor face diferenţa”, a declarat Charalambous.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:33

Cătălin-Cedric Ghigea încearcă să deslușească ce s-a întâmplat cu Lance Stroll în Barcelona

23:31

LIVE SCOREGermania – Portugalia 1-2. Cristiano Ronaldo şi-a dus naţionala în avantaj, în duelul pentru finala Nations League

23:15

“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

22:26

VideoJurnal Antena Sport | Românii din Austria s-au “încâlzit” la amicalul tinerutului cu Georgia

22:18

Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape”

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 4 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 5 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 6 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB
Citește și