Închide meniul

Mihai Rotaru, „bombă” pe piața transferurilor! A pus ochii pe un jucător de națională, plecat pe o sumă mare în străinătate

Alex Ioniță Publicat: 29 martie 2024, 17:56

Comentarii
Mihai Rotaru, bombă” pe piața transferurilor! A pus ochii pe un jucător de națională, plecat pe o sumă mare în străinătate

Mihai Rotaru / Hepta

Patronul de la Universitatea Craiova, Mihai Rotaru, pregătește o adevărată „bombă” pe piața transferurilor! Vrea să aducă în Bănie un jucător care a făcut parte din planurile lui Edi Iordănescu, la ultimele acțiuni ale echipei naționale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre Alexandru Cicâldău, fotbalist care a mai fost legitimat la echipa din Bănie și care joacă acum în campionatul din Turcia.

Mihai Rotaru, „bombă” pe piața transferurilor

Oltenii au dat o adevărată lovitură în anul 2021, atunci când îl vindeau pe mijlocaș la Galatasaray, în schimbul sumei de 6,5 milioane de euro.

Totuși, mijocașul nu s-a impus la formația din Istanbul, care l-a împrumutat, de-a lungul timpului, la Ittihad Kalba și Konyaspor (echipă la care joacă până la finalul sezonului).

Potrivit gsp.ro, chiar dacă Konya are obțiunea unui transfer definitiv, oficialii formației nu sunt mulțumiți de prestațiile românului.

Reclamă
Reclamă

Astfel, Mihai Rotaru vrea să profite de situația lui Cicâldău, pentru a-l aduce înapoi în Bănie. De altfel, patronul a recunoscut și în această iarnă că a încercat să îl transfere pe român.

„Cu Cicăldâu informația ar fi fost adevărată acum 3 săptămâni.

Astăzi nu mai este adevărată în sensul în care trebuiau să fie 3 părți convinse și care să agreeze mutarea. În speță, Cicâldău și nu erau probleme acolo, Galatasaray, care este clubul proprietar, unde lucrurile ar fi mers spre bine, doar că este și Konyaspor cei care îl au împrumut până în vară.

Reclamă

În momentul în care am deschis discuția, Konya nici nu a vrut să audă. Este un om de bază la Konya, ei au o situație dificilă în clasament”, spunea Mihai Rotaru, în luna ianuarie, la digisport.ro.

De la transferul din 2021, mijlocașul a adunat 41 de meciuri la Galata, 30 la Ittihad și 28 la Konya.

La echipa națională a adunat 36 de selecții. În momentul de față este cotat la suma de 3,3 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Mihai Rotaru, reacţie fabuloasă după ce Marius Şumudică a spus că i-a promis că va fi viitorul antrenor al Universităţii Craiova

Mihai Rotaru a avut o reacţie fabuloasă după ce Marius Şumudică a spus că i-a promis că va fi viitorul antrenor al Universităţii Craiova. Şumudică a susţinut că Mihai Rotaru i-a promis că el va fi următorul antrenor al Universităţii Craiova, dacă va fi liber.

Mihai Rotaru a oferit un răspuns fabulos după afirmaţiile fostului antrenor de la Gaziantep.

 „Șumi a greșit perioada. Am zis 1 an, 2, 3 nu luni sau săptămâni”, a spus Mihai Rotaru pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27 30 ian.
Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
23:13 30 ian.
Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
23:00 30 ian.
Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
22:59 30 ian.
Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
22:42 30 ian.
Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy
22:36 30 ian.
Prima reacţie a lui Epassy după gafa monumentală de la golul “lupilor galbeni”! A spus ce s-a întâmplat
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și