Daniel Niculae are o nouă funcție importantă la Rapid. Președintele grupării din Giulești a primit acum și alte atribuții, de la conducerea echipei.
Chiar Victor Angelescu a fost cel care a făcut anunțul oficial. Acesta a dezvăluit că “Nico” va fi și directorul sportiv al formației. Fostul atacant îl va înlocui pe Sorin Boiangiu, care a fost demis vineri.
Daniel Niculae are o nouă funcție importantă la Rapid!
Pe lângă noua poziție pe care o va ocupa la Rapid, Daniel Niculae își va păstra și funcția de președinte al giuleștenilor. Acesta va deveni astfel unul dintre cei mai importanți oameni din staff-ul lui Dan Șucu.
”În perioada următoare, Nico (n.r. – Daniel Niculae) va îndeplini ambele funcții, atât pe cea de președinte al clubului, cât și pe cea de director sportiv. Va prelua funcția de la Sorin Boiangiu.
Niculae va avea ocazia de a fi mai apropiat de echipă”, a spus Victor Angelescu, potrivit digisport.ro.
Daniel Pancu, anunț despre revoluția de la Rapid
Daniel Pancu a făcut un anunț despre revoluția de la Rapid. Fostul atacant al echipei din Giulești, actual selecționer al echipei naționale U21, a vorbit deschis despre situația clubului condus de Dan Șucu și Victor Angelescu.
Conducerea echipei a luat deja o hotărâre importantă, înainte de finalul actualului sezon. Șefii de la Rapid l-au demis pe Cristiano Bergodi după 0-1 cu Sepsi și l-au instalat pe Bogdan Lobonț pe banca tehnică a formației.
Totuși, Daniel Pancu este de părere că actualul tehnician al giuleștenilor va fi înlocuit de Dan Șucu în perioada de mercato din vară. Totodată, „Pancone” este de părere că mai mulți jucători de la Rapid vor părăsi echipa, la finalul actualului sezon, având în vedere ultimele rezultate înregistrate.
„Cu Iencsi și Lobonț antrenori, problema de atmosferă nu o văd rezolvată decât la vară. Cu siguranță Rapid va avea un nou antrenor și sigur, deși sper să mă înșel, vor fi mulți jucători care vor pleca la finalul campionatului.
Lobonț și Iencsi sunt singurii care cunoșteau lotul foarte bine. Ca să aduci un alt antrenor, înseamnă că semnai antrenorul ăla pe 6 etape, plus un an. N-ai cum să-l găsești imediat. Dacă aduceau un alt antrenor și eram eu în locul lui Bergodi, îmi dădea de înțeles că ei căutau antrenor dinainte. Rapid n-a căutat antrenor, e clar”, a spus Daniel Pancu la gsp.ro.
- Daniel Niculae are o nouă funcție importantă la Rapid
- Conducerea giuleștenilor a făcut anunțul momentului
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară
- Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi”
- Dinamo, gata să dea lovitura în mercato-ul din vară: “Avem discuții cu 3 jucători de afară”
- Antrenorul care a pus DA şi care va înlocui un mare rapidist în Liga 1
- Continuă războiul: ultraşii de la Peluza Sud Craiova, mesaj acid. “Deveniţi mult mai ridicoli”




































