Închide meniul

Dan Petrescu a fost dorit la FCSB! Motivul pentru care nu s-a înţeles cu Gigi Becali: “Am stat până dimineaţa să discutăm!”

Viviana Moraru Publicat: 20 aprilie 2024, 10:43

Comentarii
Dan Petrescu a fost dorit la FCSB! Motivul pentru care nu s-a înţeles cu Gigi Becali: Am stat până dimineaţa să discutăm!

Dan Petrescu şi Gigi Becali/ Colaj Profimedia

Dan Petrescu a fost dorit la FCSB. Mihai Stoica a dezvăluit faptul că “Bursucul” a fost pe lista lui Gigi Becali, în urmă cu mai mulţi ani, însă nu s-a ajuns la o înţelegere cu antrenorul care o va prelua pe CFR Cluj, din vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a revenit în ţară, după ce a fost demis de la Jeonbuk. Antrenorul s-a înţeles deja cu Neluţu Varga şi va reveni pe banca lui CFR Cluj, la finalul sezonului.

Dan Petrescu a fost dorit la FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit că Dan Petrescu a ales să nu semneze cu FCSB, deoarece roş-albaştrii au câştigat titlul în acel sezon, 2005, imediat după plecarea lui Walter Zenga.

MM a mărturisit că s-a negociat cu Dan Petrescu, însă “Bursucul” ar fi fost dispus să semneze dacă FCSB nu era campioană, la acel moment.

“Eu cu Dan Petrescu am avut o discuţie în 2005. Am fost cu Gigi la el acasă şi am stat până dimineaţa să discutăm. Nu înţelegeam de ce ezită şi nu voia să vină.

Reclamă
Reclamă

La un moment dat l-am întrebat un singur lucru. «Dacă terminam pe locul 2 şi nu am fi câştigat campionat, atunci veneai la noi?» «Pe jos!» (n.r. a răspuns Dan Petrescu).

Plecase Zenga atunci, iar Petrescu a fost opţiunea noastră înainte să vină Protasov. Hagi fusese prima opţiune, dar l-a refuzat pe Gigi şi apoi a fost varianta Petrescu.

Ne-am dus la el acasă şi am stat până dimineaţa. Aşa s-a terminat noaptea aia lungă. El atunci s-a gândit că mai sus de locul 1 nu poate termina”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Reclamă

Mihai Stoica, semne de întrebare despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj

Mihai Stoica şi-a ridicat semne de întrebare, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj. MM a declarat, după eşecul umilitor suferit de clujeni cu Farul, că dacă „Bursucul” era hotărât să preia din nou formaţia din Gruia, nu ar fi aşteptat finalul de sezon.

Când CFR a câştigat 4-1 în Giuleşti, am citit cu ochii mei că se pare că a pregătit meciul Dan Petrescu. N-am mai citit nimic după victoria noastră din Gruia despre cine a pregătit meciul. Chestia asta e poate o fi aşa, poate nu o fi aşa. Poate pregăteşte, poate nu pregăteşte.

(n.r. dacă ai fi Dan Petrescu, ai veni de acum pentru a da o mână de ajutor în aceste etepe finale?) Clar. Dar poate aş veni de acum. (n.r. de ce crezi că nu a venit până acum?) Nu ştiu. E foarte interesant topicul ăsta. La cum îl cunosc eu pe Dan Petrescu, eu cred că dacă ar fi fost hotărât 100%, ar fi mers de acum.

Pentru că nu e genul de om care se va implica din vară, dar acum să asiste pasiv la ceea ce se întâmplă. Se pot întâmpla multe. Poate să meargă CFR în cupele europene sau nu. CFR are un coeficient destul de bun pentru Conference League.

O eventuală ratare a cupelor europene nu ar fi vina lui. Dan Petresucu vine de la înălţimea a patru titluri cucerite cu CFR. Mai contează că nu ai fi putut să repari ce au greşit alţii câteva etape? Nu”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:52
Neluţu Varga a anunţat transferul ultimei zi de mercato: “Face vizita medicală și va semna cu CFR Cluj”
15:28
Ultimele detalii despre Denis Alibec şi Daniel Bîrligea. Cum se simt atacanţii accidentaţi de la FCSB
15:18
Omar El Sawy, cedat de Rapid la o rivală din Liga 1. Anunţul oficial făcut de giuleşteni
14:54
Suspendare de 10 luni în La Liga! Jucătorul lui Bilbao după ce a picat un test antidoping
14:24
Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic
14:04
SuperFAZE, după Asia Express, la Antena 1! Gică Craioveanu comentează cele mai tari faze de la Mondial
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 5 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 6 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român
Citește și