Închide meniul
NEWS ALERT

Primul jucător pe care Gigi Becali îl dă afară de la FCSB, după Supercupa României: “Niciodată în viaţa lui nu va mai juca!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 iulie 2024, 11:09

Comentarii
Primul jucător pe care Gigi Becali îl dă afară de la FCSB, după Supercupa României: Niciodată în viaţa lui nu va mai juca!

Gigi Becali în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

S-a aflat care este primul jucător pe care Gigi Becali îl dă afară după Supercupa României. Latifundiarul din Pipera s-a decis la finalul meciului FCSB – Corvinul, scor 3-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul campioanei României s-a convins şi a anunţat că, în acest sezon, Eduard Radaslavescu nu va mai juca în tricoul FSCB-ului. Becali îi caută acum echipă.

Primul jucător pe care Gigi Becali îl dă afară după Supercupa României

Musi va juca, Radaslavescu nu va mai juca. Niciodată în viaţa lui nu va mai juca Radaslavescu în faţa lui Musi. Trebuie să caut să îl dau pe undeva, să îl împrumut. Îl mai am şi pe Tavi Popescu pentru U21“, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

Eduard Radaslavescu a fost schimbat la pauză cu Alexandru Musi. În primul 11 ar urma să nu se mai regăsească nici Mihai Lixandru.

E o mare întrare… Lixandru pe care eu l-am plăcut foarte mult, dar a venit unul Baba care ar putea să îi depăşească. Cei trei din faţă o să fie Ştefănescu, Băluţă şi unul din ăia… Popa, dar cred că va Miculescu“, a mai spus patronul FCSB.

Reclamă
Reclamă

Un titular de la FCSB, făcut praf de Basarab Panduru

Un titular de la FCSB a fost făcut praf de Basarab Panduru, după ce roş-albaştrii au învins Corvinul, scor 3-0, şi au cucerit Supercupa României. Eduard Radaslavescu (19 ani) a fost luat în colimator de fostul jucător al Stelei.

Fără cei patru jucători care au fost în lotul naţionalei României la EURO 2024, Elias Charalambous l-a trimis pe teren pe Radaslavescu din primul minut. Tânărul mijlocaş a fost schimbat la pauză. În locul său a intrat un alt fotbalist care se încadrează la regula U21, Alexandru Musi.

Basarab Panduru l-a atacat în termeni duri pe Radaslavescu şi în cere să plece de la campioana Ligii 1.

Reclamă

Radaslavescu atât poate! Eu nu mă gândeam că îl mai prinde noul sezon la FCSB, mă gândeam că se duce la o echipă şi începe să joace. Îi ai pe Tavi, pe Musi, care o să îi pună probleme şi lui Tavi la cum a jucat, pe Pantea, care revine din accidentare.

La cum a jucat cred că e al patrulea în acest moment, de ce să mai rămâi în continuare?! Ne e mai bine să te duci în altă parte, că deja vii după un an pierdut şi mai mult poate”, a declarat Basarab Panduru pentru primasport.ro.

Şi Mihai Pintilii a lansat acuzaţii imediat după fluierul final. A vorbit despre motivul pentru care s-au efectuat trei schimbări la pauză.

A fost o discuţie în vestiar, ei trebuiau să joace simplu. Când încerci să faci mai mult decât trebuie … relaxaţi şi e şi normal când vii cu nasul pe sus, aşa se întâmplă când crezi că fotbalul e uşor„, a declarat Mihai Pintilii pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:30
Universitatea Craiova – Sparta Praga LIVE TEXT (19:45). Ceață extrem de densă pe “Obemenco”. Echipa de start
18:21
Înainte de Inter, Cristi Chivu a fost la un pas să preia o echipă din Liga 1: “Speram să-l aduc”
18:15
VideoFanii Spartei Praga pot răsufla uşuraţi! Au ajuns la Craiova înaintea meciului din Conference League
18:07
Lionel Messi va dezveli statuia sa într-un loc inedit: “Va fi şocat”
18:00
VideoFanii lui Feyenoord au făcut spectacol în Centrul Vechi, înaintea meciului cu FCSB din Europa League
17:45
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 11 decembrie
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 4 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 5 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și