Închide meniul

Lovitura pe care magnatul român, care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani, o dă alături de fratele său

Publicat: 17 februarie 2025, 17:48

Comentarii
Lovitura pe care magnatul român, care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani, o dă alături de fratele său

Dragoş Pavăl, în timpul unui eveniment

Lovitura pe care magnatul român, care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani, o dă alături de fratele său. Este vorba de Dragoş Pavăl, care alături de fratele său Adrian, pune la cale o nouă afacere uriaşă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noul proiect al celor doi fraţi e legat de construirea unui unui parc fotovoltaic în județul Vaslui. Cei doi fraţi sunt implicaţi activ şi în susţinerea echipei de fotbal FC Bacău.

Lovitura pe care magnatul român, care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani, o dă alături de fratele său

Astfel, cei doi milionari români sunt aproape să obţină licenţa pentru exploatarea comercială pentru a produce energie electrică. Conform vremeanoua.ro, proiectul va fi amplasat în comuna Ciocani, din județul Vaslui.

Ultimul top publicat de forbes.com, îi găseşte pe cei doi fraţi printre cei mai bogaţi români. Dragoş Pavăl are o avere de 1.9 miliarde de dolari, în timp ce Adrian Pavăl are o avere estimată la „doar” 1.3 miliarde de dolari. Ion Ţiriac are 2 miliarde de dolari.

Pentru fraţii Pavăl, totul a început după ce au ajuns la Facultatea de Matematică din Iaşi. Din păcate, familia nu avea posibilitatea de a-şi trimite şi restul de fraţi la studii. Acest sacrificiu a fost răsplătit ulterior de cei doi, ceilalţi fraţi fiind angajaţi la firmă.

Reclamă
Reclamă

„Nici azi nu știu ce a fost în capul meu de am plecat atât de departe, mai ales că părinților le-a fost foarte greu să mă întrețină. Dar poate că așa a fost să fie, să-mi iau viața în mâini de la 14 ani. Părinții mei sunt oameni simpli, de la țară.

Chiar dacă nu au făcut școli înalte, au o înțelepciune a lor. Norocul nostru a fost să avem părinți înțelepți, care ne-au educat și ne-au format astfel încât să înțelegem că fără muncă nu poți obține niciodată nimic. Originea modestă n-a fost niciodată o povară, din contră, m-a ajutat enorm

Părinții nu ne puteau ține pe toți în școală, iar frații noștri mai mici s-au sacrificat pentru ca eu și Adrian să putem face o facultate. A fost o datorie morală să-i aducem pe toți lângă noi”, povestea în urmă cu mai mult timp Dragoş Pavăl, citat de adevarul.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:39
Lando Norris și Oscar Piastri, reacții ferme despre ordinele de echipă de la McLaren înaintea cursei decisive pentru titlu
16:22
Ilie Dumitrescu i-a dat dreptate lui Gigi Becali, după răbufnirea avută în direct: „Nu e normal”
16:18
Coșmar pentru Xabi Alonso! Real Madrid a mai pierdut un titular. Nu va mai juca în 2025
16:06
Ce decizie au luat suporterii FCSB-ului, înaintea derby-ului cu Dinamo: „Nu trebuie să-i împingem de la spate”
15:53
Câte bilete s-au vândut până acum la derby-ul FCSB – Dinamo, de pe Arena Naţională
15:48
E oficial. Musi şi Armstrong nu joacă în derby-ul cu FCSB. Ce se întâmplă cu Karamoko
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 3 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 4 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 5 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 6 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid”
Citește și