Închide meniul

“Parcă e un junior de 16 ani”. Mihai Stoica, detalii despre Vlad Chiricheş din cantonamentul FCSB-ului

Publicat: 27 iunie 2025, 15:34

Parcă e un junior de 16 ani. Mihai Stoica, detalii despre Vlad Chiricheş din cantonamentul FCSB-ului

Vlad Chiricheş, la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului/ Profimedia

Mihai Stoica s-a declarat impresionat de Vlad Chiricheş. Oficialul campioanei a avut doar cuvinte de laudă la adresa veteranului din lotul campioanei, pe care l-a comparat cu un junior.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a dezvăluit că entuziasmul lui Vlad Chiricheş, care va împlini 36 de ani în luna noiembrie, este la fel ca cel pe care îl are un jucător de 16 ani, care se află în premieră în lotul echipei mari.

Mihai Stoica, impresionat de Vlad Chiricheş

Mihai Stoica a oferit detalii şi din cantonamentul FCSB-ului din Olanda. Oficialul campioanei a dezvăluit că Vlad Chiricheş este extrem de activ şi la jocurile amicale între colegi.

Mai rar să vezi un jucător care va împlini 36 de ani cu un asemenea entuziasm. Parcă e un junior de 16 ani care e prima dată în cantonament cu echipa mare, așa se prezintă la antrenamente.

Ieri a fost o competiție între 4 echipe. Echipa lui, cu el surprins deseori în poziția de număr 9, de atacant, a câștigat fără drept de apel”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Vlad Chiricheş a fost jucător de bază la FCSB, în stagiunea trecută. El a fost reprofilat pe postul de mijlocaş la închidere, bifând 37 de meciuri, în toate competiţiile.

Vlad Chiricheş îşi va prelungi contractul cu FCSB

Vlad Chiricheş a luat decizia de a-şi prelungi contractul cu FCSB. Mihai Stoica a făcut anunţul în privinţa experimentatului fundaş din lotul campioanei. Oficialul roş-albaştrilor a dezvăluit şi la ce bonus a renunţat internaţionalul român, atunci când a luat decizia de a continua la FCSB.

“Mi s-a luat o altă piatră de pe inimă. Am avut una mare cu Eli (n.r. – Elias Charalambous) şi una, tot la fel de mare, cu Chiri (n.r. – Vlad Chiricheş). OK, nu se discutase (n.r. – prelungirea contractului), doar în mare, iar azi s-a discutat în detaliu şi s-a… Da (n.r. – prelungeşte contractul pe încă un an). Nu se discutase până în ultimul detaliu şi sunt foarte bucuros şi o să…

Reclamă

Se supără, nu se supără… A făcut o chestie în premieră. Contractul, bineînţeles, are şi nişte bonusuri pentru accederea în faza principală a competiţiilor. El a zis că nu vrea bonus pentru Conference League.

Omul a zis că nu vrea banii de Conference League! Consideră că dacă noi intrăm în faza Conference League, atunci e un eşec în cupele europene pentru noi anul ăsta”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va prinde Dinamo cupele europene, după ieşirea din insolvenţă?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:46

CFR Cluj, ofertă de 7 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Răspunsul pe care l-a dat echipa din Gruia

21:29

Radu Drăguşin, pe picior de plecare de la Tottenham! Anunţul presei britanice

20:57

Prima reacţie a lui David Popovici, după bronzul la 50 m liber de la Europenele U23: “Nu sunt cel mai mare fan”

20:57

VideoJurnal Antena Sport | De la grindină la soare în Austria! Russell şi Norris, cei mai rapizi în antrenamente

20:49

VideoJurnal Antena Sport | Cea mai frumoasă floretistă are mână de fier când se transformă în arbitru

20:42

VideoPrima femeie care a învins toţi băieţii la drift, prezentă la MP al Austriei. Ce cadou i-a făcut Cristina Neagu

1 VIDEOLando Norris, cel mai rapid în al doilea antrenament al Marelui Premiu al Austriei! 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Mihai Stoica i-a răspuns lui Tudorel Stoica: “Bineînţeles că se strigă Steaua când jucăm noi” 4 Edi Iordănescu pregăteşte transferul lui Ianis Hagi: “Am discutat deja cu conducerea, ei ştiu tot” 5 Camilo Nuin a murit în timpul unei intervenţii chirurgicale 6 Mihai Bălaşa a fost prezentat la noua echipă
Citește și