Închide meniul

Astăzi se face mutarea confirmată și de Gigi Becali: “Împrumut cu opțiune de cumpărare”

Andrei Nicolae Publicat: 7 august 2025, 15:31

Comentarii
Astăzi se face mutarea confirmată și de Gigi Becali: Împrumut cu opțiune de cumpărare

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Antena Sport

Gigi Becali a tras pe linie moartă mai mulți jucători ca urmare a perioadei nefaste prin care trece FCSB în startul noului sezon. Pe lângă Marius Ștefănescu sau Ovidiu Perianu, patronul clubului bucureștean a anunțat că vrea să îl dea și la Andrei Gheorghiță.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deși se vorbea despre o mutare a mijlocașului stânga la Petrolul Ploiești, jucătorul de 23 de ani va ajunge în cele din urmă la Universitatea Cluj, aspect confirmat astăzi și de președintele ardelenilor.

Andrei Gheorghiță va fi împrumutat la “U” Cluj

În ciuda faptului că inclusiv Becali declara zilele trecute că jucătorul de 23 de ani va ajunge la formația din Ploiești, situația a luat o întorsătură drastică pentru fotbalistul venit de la Poli Iași. Andrei Gheorghiță va fi împrumutat la Universitatea Cluj și va avea ocazia să se lupte pentru al doilea an la rând pentru un loc în play-off și implicit în cupele europene.

Această veste a fost confirmată inclusiv de patronul FCSB, Gigi Becali, iar recent președintele lui “U” a declarat și el că astăzi, 7 august, ar urma să se perfecteze mutarea.

În principiu, în cursul zile de astăzi ar trebui să se rezolve. Vorbim despre un împrumut pentru un an, cu opțiune de cumpărare“, a spus Radu Constantea, conducătorul ardelenilor, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Transferat iarna trecută de FCSB, la doar al doilea său meci în tricoul “roș-albastru”, mijlocașul a marcat în meciul cu PAOK Salonic din faza grupei Europa League atunci când grecii conduceau cu 1-0. Fotbalistul de 23 de ani și-a readus echipa în joc, după care campioana en-titre s-a impus cu 2-1. În ciuda startului de vis, golul cu PAOK a rămas singurul marcat de Gheorghiță pentru FCSB și a ieșit din planurile patronului.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și