Închide meniul

Noi probleme pentru Elias Charalambous! Jucătorii care lipsesc de la FCSB. Antrenorul campioanei a făcut anunţul

Gabriel Zamfirescu Publicat: 9 august 2025, 14:49

Comentarii
Noi probleme pentru Elias Charalambous! Jucătorii care lipsesc de la FCSB. Antrenorul campioanei a făcut anunţul

Elias Charalambous, în interviul exclusiv pentru AntenaSport

Noi probleme pentru Elias Charalambous chiar înaintea următorului meci de campionat, contra celor de la Unirea Slobozia! Jucătorii care lipsesc de la FCSB. Antrenorul campioanei a făcut anunţul chiar înaintea disputei cu echipa ialomiţeană. Mai mulţi jucători de bază sunt indisponibili.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Problemele de lot continuă pentru Elias Charalambous. Antrenorul cipriot a vorbit înaintea disputei dintre echipa sa, FCSB și Unirea Slobozia.

Elias Charalambous are absenţe pe bandă rulantă

După victoria contra celor de la Drita, scor 3-2, din prima manşă a turului 3 preliminar din Europaa League, pentru echipa lui Elias Charalambous urmează o nouă dispută. Meciul FCSB și Unirea Slobozia este programat duminică, 11 august, de la ora 21:30. Elias Charalambous a vorbit despre absențele de la FCSB pentru această partidă. Este vorba de Ștefan Târnovanu, care mai are o etapă de suspendare, Denis Alibec, Darius Olaru și Risto Radunovic, care sunt accidentați.

În cazul lui Cisotti, care a ieșit accidentat în meciul tur cu Drita, situația nu e clară. ”Târnovanu e suspendat, Denis Alibec, Olaru sunt OUT. Risto Radunovic nu știu. Cisotti e 50% 50%, vom vedea după antrenament.

E o situație dificilă pentru Denis Alibec. Urmează un tratament. Nu e nimic clar momentan. Vom vedea cum decurg aceste două săptămâni”, a spus Elias Charalambous.

Reclamă
Reclamă

Elias Charalambous: “Uneori, în fotbal îți creezi multe ocazii și nu înscrii, alteori este invers”

Tehnicianul de 44 de ani a catalogat partida de pe cel mai mare stadion al țării drept una ciudată, ținând cont că “roș-albaștrii” au încasat goluri la primele faze periculoase ale adversarilor din fiecare repriză. Cipriotul a ținut să aprecieze reacția elevilor săi, care au reușit să întoarcă o diferență de două goluri în decurs de aproximativ jumătate de oră.

Despre Daniel Bîrligea, autorul a două goluri, a vorbit la superlativ, după care a ținut să menționeze de asemenea că în ciuda victoriei, calificarea în play-off nu este jucată.

A fost un meci foarte ciudat. La prima ocazie a adversarilor, am primit gol. Nu știu dacă s-a întors norocul împotriva noastră. În a doua repriză, la fel, la prima ocazie a adversarilor am primit gol. Dar am avut o reacție bună pentru a întoarce rezultatul. Jucătorii au depus un mare efort, cei care au intrat au ajutat echipa.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54
Reacţia lui Jose Mourinho după prima victorie în 6 ani în Liga Campionilor!
23:54
Chelsea a umilit-o pe Barcelona, Manchester City, învinsă de Leverkusen! Rezultatele serii din Liga Campionilor
23:37
Concurenţă pentru Gigi Becali! O rivală a FCSB-ului, în cursa pentru transferul jucătorului naţionalei
22:57
VIDEOMusafir surpriză pe Stamford Bridge, înainte de Chelsea – Barcelona. Cine și-a făcut apariția pe stadion
22:53
Asaltat de oferte pentru Louis Munteanu, Neluţu Varga i-a stabilit preţul atacantului: “Nu discut sub suma asta”
22:31
OFICIAL | Jucătorul român cu două titluri în Liga 1 a semnat în Kosovo: “O forţă importantă”
1 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 2 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 3 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 4 Louis Munteanu, ca şi transferat de la CFR Cluj. Cu Rapid „a fost chiar antrenorul” să-l vadă jucând 5 Afacerea care l-a făcut bogat pe Ilie Dumitrescu: “Cu banii pe care i-am câștigat în carieră am făcut investiții bune” 6 Federaţia Română de Fotbal, anunţ oficial. A fost dat afară!
Citește și