Cum ar putea arăta primul 11 al FCSB-ului cu Aberdeen, după ce Radunovic, Ngezana şi Alhassan nu au primit viză!

Publicat: 21 august 2025, 18:43

Comentarii
Cum ar putea arăta primul 11 al FCSB-ului cu Aberdeen, după ce Radunovic, Ngezana şi Alhassan nu au primit viză!

Jucătorii de la FCSB, în timpul meciului cu Rapid / Sport Pictures

FCSB se confruntă cu o problemă uriaşă de lot după ce 3 jucători importanţi, Risto Radunovic, Siyabonga Ngezana şi Baba Alhassan nu au primit viză pentru Marea Britanie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana României spera ca această problemă să se rezolve în ziua meciului, dar acest lucru nu s-a întâmplat. Cei 3 sunt OUT pentru manşa tur cu Aberdeen.

Cum va putea arăta primul 11 al FCSB-ului pentru meciul tur cu Aberdeen

Aşa ar putea arăta primul 11 al FCSB-ului la meciul din deplasare cu Aberdeen:

  • FCSB: Târnovanu – Crețu, Popescu, Graovac, Pantea – Chiricheș, Lixandru (Șut) – Miculescu, Tănase, Cisotti – Bîrligea

Gigi Becali a răbufnit și a transmis că FCSB o va învinge pe Aberdeen și fără cei 3 jucători. Patronul este convins astfel că echipa sa se va califica în grupa principală a Europa League.

Ne-au respins, da. Ce să facem acum? Nu ne mai plângem. E cum vrea Domnul! Dacă așa a fost să fie… Ceilalți nu sunt jucători? Sunt jucători buni, da, titulari toți trei. Dar nu e problemă. Am o presimțire că vom câștiga.

Reclamă
Reclamă

Nu-mi fac probleme. Poate cu ei pierdeam și poate acum vom câștiga. Doar Domnul știe ce va fi. Poate va zice Domnul «Nu i-ați lăsat să joace, uite că o să câștige! Ca să vă dau peste nas». Îi batem și le dăm peste bot”, a spus Gigi Becali, citat de gsp.ro.

Antrenorul roş-albaştrilor, Elias Charalambous, a transmis la conferinţa de presă că FCSB nu putea face demersuri pentru a obţine vizele pentru cei 3 jucători decât după ce obţinea calificarea în “dubla” cu Drita.

FCSB nu a reuşit în acest sezon european o calificare concludentă decât cu Drita. Au trecut dramatic de Inter Club d’Escaldes, după ce au câştigat cu 3-1 în tur şi au pierdut cu 2-1 la retur, ambele meciuri fiind în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. A urmat “dubla” cu Shkendija. Campioana Macedoniei de Nord s-a impus în ambele meciuri, cu 1-0 în tur şi 2-1 în retur. FCSB – Shkendija 1-2 s-a văzut în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Numai cu Drita FCSB a reuşit să se califice fără emoţii, învingând-o în ambele manşe. Cu 3-2 în tur, după ce a revenit de la 0-2 şi cu 3-1 în retur.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01 15 apr.

Atletico Madrid și PSG, calificate în semifinalele Champions League. Barcelona și Liverpool au fost eliminate

23:45

VIDEOAl Ittihad-Al Wahda 1-0! Gazdele s-au calificat în sferturi cu un gol din penalty, în minutul 120+10! Tractor-Shabab Al-Ahli 0-3

23:04

VideoMoment de senzaţie înaintea meciului lui Al Ittihad din optimile Ligii Campionilor Asiei! Ritual superb cu fanii

22:54

Accidentare teribilă în Liverpool – PSG. Hugo Ekitike a fost scos pe targă și ar putea rata World Cup 2026

22:35

Mihai Stoica, anunț despre viitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: „Nu are legătură cu ce a vorbit Gigi Becali”

22:27

Lamine Yamal a deschis scorul rapid şi a doborât recordul lui Erling Haaland: “Cel mai bun din lume”

1 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 2 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 3 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 4 Reacția lui Gică Popescu după ce Marica s-a plâns că nu a fost consultat în numirea lui Stoican 5 Costel Gâlcă e pe picior de plecare de la Rapid! Dan Şucu va încerca să aducă un antrenor român uriaş! 6 Gigi Becali și-a făcut public testamentul. Cui îi lasă averea colosală!
Citește și