CFR Cluj a bătut palma cu noul antrenor! Cine e înlocuitorul lui Dan Petrescu

Publicat: 22 august 2025, 11:53

Comentarii
CFR Cluj a bătut palma cu noul antrenor! Cine e înlocuitorul lui Dan Petrescu

Hepta

CFR Cluj a rămas fără antrenor după umilinţa suferită în Suedia. Hacken a câştigat cu un incredibil 7-2 meciul tur din play-off-ul Conference League. Imediat după această înfrângere, Dan Petrescu şi-a anunţat demisia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neluţu Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a acceptat imediat demisia “Bursucului”. Extrem de supărat după meciul din Suedia, Varga a încercat să se calmeze înainte de a lua decizii, dar a început încă de noaptea trecută căutarea înlocuitorului lui Dan Petrescu.

Andrea Mandorlini s-a înţeles cu CFR Cluj

Potrivit fanatik.ro, Neluţu Varga s-a înţeles deja cu Andrea Mandorlini, italianul care a mai pregătit formaţia din Gruia în alte două mandate. Ultima oară, Mandorlini a plecat de la CFR Cluj în ianuarie 2024, fiind înlocuit la vremea respectivă de Adrian Mutu. Italianul nu a mai antrenat de atuci

Sursa menţionată mai sus anunţă că Varga s-a înţeles cu Mandorlini în proporţie de 99% şi că numai în cazul unei situaţii neprevăzute, acesta nu va reveni în Gruia.

În anul 2010, Andrea Mandorlini a cucerit la CFR Cluj titlul de campion în Liga 1, Cupa României şi Supercupa României.

Reclamă
Reclamă

Daniel Bîrligea, despre umilinţa suferită de CFR Cluj în Suedia: “De ce să nu dea şi ei în retur?”

Daniel Bîrligea, atacantul celor de la FCSB, a vorbit despre rezultatul înregistrat joi seară de fosta sa echipă. CFR Cluj a fost umilită în manşa tur a play-off-ului Conference League de suedezii de la Hacken, care s-au impus cu 7-2.

Daniel Bîrligea, fostul atacant al celor de la CFR Cluj, nu crede că formaţia din Gruia trebuie să renunţe. Marcator la Aberdeen joi seară, Bîrligea a declarat la finalul remizei obţinute de FCSB în Scoţia că nu înţelege ce s-a întâmplat cu fosta sa echipă, dar este de părere că CFR Cluj poate întoarce rezultatul, în ciuda celor cinci goluri diferenţă, dacă echipa va da totul pe teren, la partida din Gruia:

“(n.r. CFR a pierdut cu 2-7) Nu știu ce s-a întâmplat, dar sper și cred că o să lupte în retur. Nimic nu este imposibil, de ce să nu dea și ei în retur?

Reclamă

Se joacă la Cluj, au și susținerea fanilor, sper să lupte. Dacă luptă și dau totul pe teren cred că pot întoarce rezultatul. Ne ajută și pe noi ca țară, nimic nu e pierdut până în ultimul minut”, a declarat Daniel Bîrligea, după Aberdeen – FCSB.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:51

Decizia lui De Laurentiis după ce Conte a scăpat titlul printre degete în fața lui Cristi Chivu

15:47

Plecare de la Univ. Craiova! Jucătorul n-a mai așteptat până la finalul sezonului: “Cu inima puțin apăsată”

15:24

Un jucător de la Real Madrid a ajuns în spital! Motivul pentru care a pierdut șase kilograme în câteva zile

15:20

Un club uriaș a refuzat să-l lase pe Kanye West să cânte pe stadionul său: „Avem și noi niște valori”

14:58

Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău

14:15

„I-am spus că sunt puțin supărat pe el” Gică Popescu dezvăluie ce se întâmplă la Farul

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Sunt prea obosit să înțeleg”. Chivu a izbucnit în râs când a auzit ce întrebare a primit după Inter – Cagliari
Citește și