Mirel Rădoi a numit „lovitura pe piața de mercato din România”. Comparația făcută de antrenorul Craiovei

Andrei Nicolae Publicat: 11 septembrie 2025, 15:04

Comentarii
Mirel Rădoi a numit „lovitura pe piața de mercato din România. Comparația făcută de antrenorul Craiovei

Mirel Rădoi, după un meci / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mirel Rădoi este de părere că transferul lui Kurt Zouma la CFR Cluj este fără doar și poate lovitura verii în Liga 1. Ardelenii au oficializat acum câteva zile mutarea fundașului central trecut pe la Chelsea și West Ham.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul oltenilor și-a adus aminte cu această ocazie astfel de un alt jucător cu renume pe care a reușit el să îl aducă la FCSB în 2015.

Mirel Rădoi: „Sper să fie un jucător bun, dar..”

Într-un interviu acordat pentru cei de la gsp.ro, Mirel Rădoi a vorbit printre altele despre mutarea incredibiliă reușită de CFR Cluj. Deși a menționat că speră ca francezul câștigător de Champions League (în 2021) să fie o piesă importantă din Liga 1, a punctat că nu își dorește ca Zouma să le aducă ardelenilor trofee, în mod evident.

În plus, tehnicianul de 44 de ani și-a mai adus aminte de un transfer de renume făcut de CFR Cluj, cel al lui Julio Baptista, brazilianul trecut pe la Real Madrid, Arsenal sau Sevilla. Rădoi a rememorat și o mutare făcută de el la FCSB acum 10 ani, cea a lui Houssine Kharja.

Evident că Zouma în acest moment e lovitură pe piața mercato din România. L-aș compara cu ceea ce s-a întâmplat acum 10 ani, când eu am reușit să-l aduc pe Houssine Kharja, un jucător la fel, cu un CV senzațional, Inter, Roma. Nu mai știu prin ce am trecut atunci să pot să-l aduc

Reclamă
Reclamă

După aceea a mai fost Baptista, pe care tot CFR l-a avut, dar era un jucător care nu putea să mai joace. Sper să fie un jucător bun, dar sper să fie un jucător care nu-i va ajuta să câștige trofee, pentru că mă gândesc și la Universitatea Craiova„.

În cariera sa din Anglia (unde a jucat la West Ham și Chelsea), Kurt Zouma a adunat două titluri în Premier League, o Ligă a Campionilor, o Supercupă a Europei, un trofeu Conference League și o Cupă a Ligii.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Vor merge Craiova şi CFR într-o grupă europeană?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:29

Daniel Pancu şi-a scos pălăria în faţa jucătorilor din Gruia, înainte de Rapid – CFR Cluj: „Un model pentru toţi fotbaliştii”

17:26

OUT! Jucătorul implicat într-un scandal monstru pleacă de la Universitatea Craiova

17:13

Chelsea, amendă uriaşă şi interdicţie la transferuri suspendată! 74 de reguli încălcate pe vremea lui Roman Abramovich

17:03

OFICIAL | Dinamo a anunţat transferul jucătorului care deja se antrena cu echipa

16:48

Continuă scandalul în Spania! Atletico Madrid, plângere împotriva Barcelonei în cazul lui Julian Alvarez

16:48

Şocant! Ce a spus Constantin Covaciu cu o seară înainte de tragedia de la Dinamo

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 Revoltă la FCSB! Jucătorii îi cer lui Gigi Becali să-l demită pe Marius Baciu 3 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 4 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 5 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 6 UPDATEOficial! FC Hermannstadt s-a retras din Liga a II-a, FRF a anunțat cine îi ia locul
Citește și