Închide meniul

Lovitură uriașă pentru un jucător de la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunțul: “Stă un an!”

Alex Ioniță Publicat: 12 septembrie 2025, 18:12

Comentarii
Lovitură uriașă pentru un jucător de la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunțul: Stă un an!

Sport Pictures

Mihai Stoica a anunțat că un jucător de la FCSB a primit o lovitură uriașă. Oficialul roș-albaștrilor a explicat că acesta mai are de așteptat, până la revenirea pe teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre Joyskim Dawa, fundaș care s-a accidentat în luna martie, la un meci al echipei naționale. Acesta s-a operat din cauza unei probleme la ligamente și nu a mai jucat pentru campioana României.

Joyskim Dawa a primit o lovitură uriașă

Chiar dacă, inițial, se credea că fundașul va reveni în curând în lotul lui Elias Charalambous, Mihai Stoica a dezvăluit acum că Dawa ar putea reveni abia în luna martie a anului viitor.

“Șut s-a rupt acum. Dawa s-a rupt și un an de zile o să stea. Bă, un an de zile! Vii de la un tip de pregătire cu un anumit tip de preparator fizic, te duci la alt tip de pregătire și se întâmplă. Foarte mulți jucători se accidentează la echipele naționale. Nu vorbesc numai de ai noștri”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Mesajul lui Mihai Stoica vine în contextul în care oficialii de la FCSB sperau ca Dawa să fie recuperat mult mai repede. Reprezentanții campioanei l-au trecut pe fundaș și pe lista UEFA, pentru meciurile din faza ligii, însă acesta nu ar urma să joace în nicio partidă, dacă ar reveni abia în luna martie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:49
“Penalty cât casa!” Victor Angelescu a făcut praf arbitrajul după 0-0 cu U Cluj: “Bătaie de joc!”
23:44
Cine este remarcatul lui Ioan Ovidiu Sabău, după 0-0 cu Rapid: „Va fi un plus pentru noi”
23:27
Alex Pașcanu a răbufnit după U Cluj – Rapid 0-0. Fundașul a criticat arbitrajul: “Penalty clar!”
23:21
Costel Gâlcă, supărat pe arbitraj după 0-0 cu U Cluj: „Am avut un penalty”
23:13
Claudiu Petrila, prima reacție după U Cluj – Rapid 0-0: “Meritam mai mult”
22:56
U Cluj – Rapid 0-0, în etapa a 9-a din Liga 1. Giuleștenii ratează șansa de a urca pe primul loc
1 Gică Hagi a cerut plecarea unui om din FRF, dacă ar fi preluat naţionala: “Era primul OUT” 2 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru 3 Marius Șumudică, salariu „extraterestru” la noua echipă! Va antrena doi români 4 Zeljko Kopic laudă la scenă deschisă cel mai nou transfer al lui Dinamo: “A reușit să facă asta” 5 Probleme la FCSB. Cât poate lipsi Adrian Şut, după ce s-a accidentat la naţională: “Verdictul e crimă” 6 CFR Cluj a blocat transferul jucătorului cotat la 1,2 milioane de euro! Motivul din spatele acestei decizii
Citește și