Andrea Mandorlini a uimit pe toată lumea, după ce CFR s-a încurcat din nou: “Nu e o tragedie”

Andrei Nicolae Publicat: 14 septembrie 2025, 0:01

Comentarii
Andrea Mandorlini a uimit pe toată lumea, după ce CFR s-a încurcat din nou: Nu e o tragedie

Andrea Mandorlini, după un meci al lui CFR Cluj / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrea Mandorlini a ținut să aibă un discurs echilibrat după ce CFR Cluj a obținut doar o remiză cu nou-promovata Metaloglobus, scor 1-1. Antrenorul de 65 de ani a oferit totuși o declarație ușor bizară, în condițiile în care echipa sa se află în plină criză de când a început campionatul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În plus, Mandorlini a mai vorbit și despre situațiile lui Kurt Zouma și Islam Slimani, cele mai sonore nume aduse de ardeleni în această perioadă de mercato.

Andrea Mandorlini: “Îmi pare rău că văd amărăciune”

CFR Cluj a rămas cu o singură victorie după nouă etape din Liga 1, după ce “feroviarii” nu au reușit să o învingă nici pe Metaloglobus. Partida de la Clinceni s-a încheiat cu scorul de 1-1, în condițiile în care ardelenii au ratat ocazia de a trece în avantaj printr-un penalty în prima repriză.

După duelul cu nou-promovata, Andrea Mandorlini a ținut să menționeze într-un mod ciudat că nu orice pas greșit e o tragedie, în contextul în care echipa sa nu a mai obținut o victorie în campionat din prima etapă. În ceea ce privește eventualele debuturi ale lui Zouma și Slimani, italianul a dat de înțeles că fanii mai au ceva de așteptat până să îi vadă la treabă pe cei doi jucători de renume din fotbalul mondial.

Nu e ca și cum dacă nu bați sau pierzi ceva nu a funcționat. Am avut șansa să intrăm în avantaj, să facem ceva diferit azi. Nu e o tragedie mereu când nu câștigi. Ne întoarcem acasă și vom munci pentru următorul meci.

Reclamă
Reclamă

Vom analiza meciul, din păcate am început destul de rău. A fost și acel penalty pe care l-am ratat. Îmi pare rău că văd multă amărăciune în vestiar, însă din păcate așa este fotbalul, din momente.

Am avut ceva ocazii de a marca, am făcut schimbări, dar ne-a lipsit ceva la finalizare. Trebuie să fim mai echilibrați și să ne gândim la următoarele meciuri.

Sunt jucători care au un trecut important (n.r. despre Zouma și Slimani). Nu s-au antrenat de o perioadă de timp, când vor fi bine fizic, îi vom vedea. Mă bucur că sunt la noi, pentru că avem nevoie de multă calitate“, a spus managerul italian, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:47

Dan Şucu a câştigat disputa cu Gigi Becali. Ce transfer a reuşit Rapid!

17:31

VIDEOGeorge Russell câștigă Marele Premiu al Austriei. Britanicul, prima victorie după o “secetă” de aproape 4 luni

17:24

Când revine Joao Paulo la FCSB de la Cupa Mondială? “Minunea” Capul Verde i-a dat planurile peste cap

17:21

Pe ce a dat Neymar un milion de dolari în câteva secunde, la Mondialul din America. Aroganţa starului brazilian

17:02

Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul

16:58

David Popovici luptă pentru aur în cursa de 200m liber la Settecolli (LIVE TEXT, 20:43). Românul vrea a treia medalie

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și