Închide meniul

Paul Papp, ieșire nervoasă la adresa lui Marcel Bârsan: „Unde să duc mâna, să mi-o tai?”

Daniel Işvanca Publicat: 27 septembrie 2025, 22:45

Comentarii
Paul Papp, ieșire nervoasă la adresa lui Marcel Bârsan: Unde să duc mâna, să mi-o tai?”

Paul Papp / captură digisport.ro

Petrolul Ploiești a suferit sâmbătă a cincea înfrângere consecutivă în Liga 1. La debutul lui Eugen Neagoe pe banca „găzarilor”, aceștia au pierdut derby-ul cu Rapid București, în etapa cu numărul 11.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Veniți după eșecul dramatic suferit pe teren propriu cu Hermannstadt, giuleștenii au răspuns cu o victorie la limită la Ploiești, decisă de golul marcat de Alexandru Pașcanu.

Paul Papp a criticat arbitrajul, după 0-1 cu Rapid

Petrolul se află într-o situație dificilă, după ce a suferit al cincilea eșec la rând în Liga 1. Gruparea antrenată de Eugen Neagoe nu a găsit drumul spre gol contra Rapidului, într-un joc destul de modest din partea ambelor formații.

Paul Papp l-a luat la țintă după fluierul final pe centralul Marcel Bârsan, nefiind de acord cu deciziile luate de acesta. Fundașul Petrolului a comis henț la marginea careului, iar din lovitura liberă rezultată, Pașcanu a marcat.

„Ne-am chinuit, am vrut să egalăm. Din punct de vedere al atitudinii am făcut un joc bun, s-a schimbat ceva.Nu mi-a dat-o în mână, probabil domnul Bârsan a prins o ură pe mine. Și la următoarea lovitură liberă, i-am luat mingea și a dat fault. I-a spus lui Grozav că a greșit. Nu se poate așa ceva.

Reclamă
Reclamă

Unde să duc mâna, să mi-o tai? A sărit dintr-un metru. Nu are rost, nu știu ce să mai zic. Mie nu mi-a dat nicio explicație. Arogant. Am zis și săptămânile trecute, avem decât 6 puncte, nu se poate”.

Paul Papp: „Dezamăgirea e mare”

„Mă consum foarte mult. Am avut niște săptămâni foarte grele, doar soția mea știe. E vorba de noi, cred că avem un vestiar bun, avem o echipă bună, dar uite că suntem jos și dezamăgirea e foarte mare. Nu dezarmăm, dar dezamăgirea e mare. Trebuie să ne adunăm, să scoatem punctul ăla. 

Avem un meci greu la Pitești. Eugen are o experiență mare în fotbal, a avut discuții cu noi, chiar îl simțim alături de noi și sper să facem cumva să adunăm puncte. Îl respect mult pe Gâlcă. Cred că am o mică ruptură, e la gambă, unde e sensibilă. Vă spun că nu mai contează cine joacă, contează să adunăm puncte. Trebuie să jucăm pentru echipă și să dăm 200%. Sper să ieșim din această situație”, a declarat Paul Papp, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:07
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 noiembrie
17:04
A plecat de la echipa națională pentru Interul lui Cristi Chivu. Anunțul italienilor înainte de derby-ul cu AC Milan
16:59
Cristi Chivu, pe cale să-l piardă pe jucătorul cerut insistent la Inter! Ofertă de 40 de milioane de euro
16:53
Surpriză uriaşă! Selecţionerul celebru a părăsit naţionala înainte de meciul decisiv pentru World Cup 2026
16:49
Programul Marelui Premiu de la Las Vegas. Cursa e duminică, în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPlay (06:00)
16:38
A venit anunțul mult așteptat! Meciul la care Barcelona va reveni pe Spotify Camp Nou
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 4 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 5 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și