Închide meniul

Andrei Rațiu, decisiv pentru Rayo Vallecano în victoria cu Real Sociedad. Nota primită de român

Daniel Işvanca Publicat: 5 octombrie 2025, 21:47

Comentarii
Andrei Rațiu, decisiv pentru Rayo Vallecano în victoria cu Real Sociedad. Nota primită de român

Andrei Rațiu în meciul cu Real Sociedad / Getty Images

Andrei Rațiu a fost titular și integralist duminică în meciul dintre Real Sociedad și Rayo Vallecano, din cadrul etapei cu numărul 8 a primei ligi din Spania. Fotbalistul român a contribuit decisiv la prima victorie a echipei sale, după o serie de șase meciuri fără succes.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta va fi o soluție pentru selecționerul Mircea Lucescu, fiind convocat de selecționerul României pentru dubla cu Moldova și Austria, de luna aceasta.

Andrei Rațiu, pasă de gol în Real Sociedad – Rayo Vallecano 0-1

Andrei Rațiu continuă seria evoluțiilor bune în tricoul celor de la Rayo Vallecano. Românul a fost titular și integralist duminică în deplasarea de pe terenul celor de la Real Sociedad.

În minutul 84 al partidei, fundașul român l-a servit excelent pe Pacha, cel care a înscris unicul gol al disputei. A fost prima victorie pentru Rayo Vallecano, după o serie de șase jocuri la rând fără succes în campionatul Spaniei.

55 de atingeri a reușit Andrei Rațiu, fiind notat cu 7.2 de către cei de la Sofa Score. El a câștigat cinci dueluri la sol, dar a și pierdut posesia în 11 rânduri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58 21 nov.
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46 21 nov.
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și