LPF a anunţat, luni, programul partidelor din etapa a 17-a a Ligii 1. Confruntările vor avea loc în perioada 21-24 noiembrie.
Înainte de această etapă, echipa naţională va disputa ultimele două meciuri din grupele preliminare ale Cupei Mondiale din 2026: în 15 noiembrie în deplasare cu Bosnia şi în 18 noiembrie acasă cu San Marino.
Tricolorii ocupă locul 3 în grupa H, cu 10 puncte, în timp ce primele clasate, Austria şi Bosnia, au 15, respectiv 13 puncte. Locul 1 se califică la Cupa Mondială, iar locul doi va evolua în play-off-ul pentru CM.
Programul etapei a 17-a din Liga 1
Vineri, 21 noiembrie
- Ora 17.30 FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia
- Ora 20.30 FC Argeş – Universitatea Craiova
Sâmbătă, 22 noiembrie
- Ora 15.00 UTA Arad – Universitatea Cluj
- Ora 20.30 FCSB – Petrolul Ploieşti
Duminică, 23 noiembrie
- Ora 17.30 Oţelul Galaţi – Farul Constanţa
- Ora 20.30 CFR – FC Rapid
Luni, 24 noiembrie
- Ora 17.30 Metaloglobus Bucureşti – FC Hermannstadt
- Ora 20.30 FC Botoşani – Dinamo Bucureşti
- Mihai Stoica a numit echipa de start a FCSB-ului, pentru sezonul viitor. Cine îl va înlocui pe Darius Olaru
- “Am multe guri de închis”. Anderson Ceara “a rupt tăcerea” după ce transferul său la FCSB a picat
- FCSB, gata să pună pe masă 1,5 milioane de euro pentru un atacant. Totul depinde de Denis Drăguș
- Continuă revoluţia la CFR Cluj. Ioan Varga a anunţat 3 transferuri, dar şi 2 plecări: “Nu fac faţă”
- Jucătorul de la FCSB, rivalul lui Leo Messi? Anunţul lui Gigi Becali: “Are ofertă”

































