Chiar dacă Neluțu Varga a anunțat recent că urmează să achite toate datoriile celor de la CFR Cluj, se pare că problemele formației din Gruia sunt mai mari de atât.
Creditorii care au de recuperat bani de la clubul ardelean au cerut, prin intermediul instanței, intrarea în insolvență a celor de la CFR Cluj. Rămâne de văzut care va fi cursul lucrurilor.
S-a cerut intrarea în insolvență la CFR Cluj
Problemele continuă pentru CFR Cluj, pe lângă faptul că echipa nu merge bine din punct de vedere al rezultatelor. Odată cu venirea lui Daniel Pancu, veștile proaste continuă să vină în Gruia.
Potrivit lagazzetta.ro, există anumite cereri de intrare în insolvență formulate în instanță de către mai mulți creditori, care au de recuperat sume de bani de la CFR Cluj.
Neluțu Varga este în negocieri cu Gigi Becali pentru cedarea lui Louis Munteanu. Mai mult decât atât, patronul celor de la FCSB l-ar dori și pe kosovarul Emerllahu.
- Neluțu Varga i-a dat dreptate lui Daniel Pancu și a anunțat “curățenia” la CFR: “Vin acasă și rezolv problemele”
- Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor
- “Suntem eroi” Pancu a anunţat “revoluţia” la CFR Cluj după victoria cu Botoşani! Mesaj direct pentru conducere
- Leo Grozavu, dărâmat după FC Botoșani – CFR Cluj 0-1: „Ceață în atmosferă, ceață și în jocul nostru”
- Jucătorii CFR-ului, modești după victoria de la Botoșani: „Suntem într-o situație grea, nu ne face cinste”






























