Nebunie în PSG – Bayern! A marcat de două ori, dar a fost eliminat pentru un fault grosolan. Adversarul, în lacrimi

Daniel Işvanca Publicat: 4 noiembrie 2025, 23:02

Comentarii
Nebunie în PSG – Bayern! A marcat de două ori, dar a fost eliminat pentru un fault grosolan. Adversarul, în lacrimi

Cartonaș roșu arătat în PSG - Bayern / Getty Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Prima repriză a partidei dintre Paris Saint Germain și Bayern Munchen a fost plină cu de toate. Bavarezii conduc la pauză cu scorul de 2-0, însă evoluează și în inferioritate numerică, după ce Luis Diaz a fost eliminat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Extrema campioanei Germaniei a văzut cartonașul roșu pentru un fault asupra lui Hakimi, asta deși inițial centralul arătase galben. După consultarea VAR, acesta și-a modificat decizia.

Luis Diaz, eliminat în PSG – Bayern! Hakimi a ieșit în lacrimi de pe teren

A fost nebunie totală marți seară în prima repriză a partidei din Paris Saint Germain și Bayern Munchen, din etapa a patra a fazei principale de UEFA Champions League.

Bavarezii au deschis scorul în minutul 4 prin Luis Diaz și tot columbianul a fost cel care a majorat avantajul oaspeților, 28 de minute mai târziu. În finalul primei reprize, extrema lui Vincent Kompany a părăsit terenul.

Diaz a comis un fault din spate asupra lui Hakimi, iar fundașul marocan a părăsit terenul în lacrimi, după ce timp de minute bune a primit îngrijiri medicale pe gazon.

Reclamă
Reclamă

Inițial, centralul a arătat cartonașul galben, însă, după ce a fost sesizat din camera VAR, a mers să revadă imaginile. Acesta a revenit asupra deciziei și l-a eliminat pe marcatorul celor două goluri ale lui Bayern.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica Universitatea Craiova într-o grupă europeană după ce a luat eventul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57 17 mai

Ce l-a iritat pe Alex Chipciu la final: “Să nu mă mai chemaţi!”

23:44 17 mai

Valentin Mihăilă a apărut alături de Mihai Rotaru după ce Craiova a luat eventul! Mesaj tranşant despre revenire

23:21 17 mai

FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor

23:20 17 mai

Coelho le-a mulţumit jucătorilor pentru event: “Felicitări lor pentru ce au făcut”

23:08 17 mai

Reacţia scurtă a lui Mihai Rotaru. A întrerupt imediat interviul: “Lăsaţi”

23:07 17 mai

Adrian Rus, anunţ despre viitorul lui după ce a cucerit eventul cu Universitatea Craiova!

1 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 2 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 3 Mirel Rădoi, făcut praf în Turcia după ce a pierdut toate meciurile: “Rămas bun într-un mod trist” 4 Gigi Becali a luat decizia la FCSB, înaintea ultimei etape de play-out. Lucian Filip a confirmat: “Patronul vrea să-i vadă” 5 Jackpot pentru Universitatea Craiova după ce a câştigat titlul! Câţi bani intră în conturile lui Mihai Rotaru 6 FotoFanii olteni, banner xenofob la “finala” de titlu cu U Cluj! Nu i-au iertat nici pe Atanas Trică şi Ţicleanu
Citește și