Primul jucător de la Universitatea Craiova care i-a mulțumit public lui Mirel Rădoi după demisie: “O plăcere”

Andrei Nicolae Publicat: 12 noiembrie 2025, 9:59

Comentarii
Primul jucător de la Universitatea Craiova care i-a mulțumit public lui Mirel Rădoi după demisie: O plăcere

Mirel Rădoi, în timpul unui meci al Universității Craiova / Sport Pictures

Demisia lui Mirel Rădoi de la Universitatea Craiova nu a generat atât de multe reacții în mediul online din partea foștilor săi elevi. Până acum, singurul jucător care a ținut să îi transmită un mesaj tehnicianului care și-a dat demisia din Bănie a fost tânărul Mihnea Rădulescu, care a fost adus pe Ion Oblemenco în vară de la Petrolul Ploiești.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a decis să își dea demisia de la Universitatea Craiova, ca urmare a consumului psihic pe care l-a avut în ultima perioadă, coroborat cu lipsa de rezultate dorite din cele mai recente meciuri. În urma deciziei sale, subiectul demisiei a fost unul extrem de discutat, însă nu a generat foarte multe reacții în mediul online din partea jucătorilor din Bănie.

Mihnea Rădulescu, mesaj pentru Mirel Rădoi

Primul și momentan singurul fotbalist îmbrăcat în alb-albastru care a oferit un mesaj pe rețelele sociale a fost Mihnea Rădulescu. Fotbalistul de 20 de ani a ținut să îi mulțumescă lui Rădoi printr-un mesaj scurt postat pe contul său de Instagram, la secțiunea “stories”, alături de o fotografie în care sunt surprinși el și fostul tehnician de pe Oblemenco.

It was a pleasure! Thank you for everything (n.r. – A fost o plăcere! Mulțumesc pentru tot)“, a scris fotbalistul care în prezent se află în proces de recuperare după accidentarea suferită la meciul cu FCSB.

Mihnea Rădulescu
Primul jucător de la Universitatea Craiova care i-a mulțumit public lui Mirel Rădoi după demisie: “O plăcere”

În locul lui Rădoi, Mihai Rotaru l-a adus la Universitatea Craiova pe portughezul Filipe Coelho, patronul dezvăluind recent motivele pentru care l-a ales pe el.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:01

Anunț halucinant cu două luni înainte de Mondial. Descoperirea macabră făcută lângă capitală

9:48

Întâlnire de gradul III la Madrid! Florentino Perez îl cheamă pe Alvaro Arbeloa să dea explicații

9:28

A murit o legendă uriașă din sport! Recordul uluitor pe care l-a deținut până acum doi ani

9:08

E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul”

8:54

Nota primită de Cristi Chivu după victoria care l-a adus și mai aproape de titlul cu Inter: “Nu a fost tulburat”

8:41

Coventry a promovat în Premier League după 25 de ani. Lampard, în lacrimi pe teren: „E ceva unic”

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 Fanilor lui Inter nu le-a venit să creadă. Ce decizia a luat Chivu la meciul cu Cagliari
Citește și