Chestionat de situaţia lui Ngezana şi indisplina de la echipă, Meme Stoica a făcut o dezvăluire uluitoare. La FCSB au fost mulţi jucători care au venit în stare de ebrietate la antrenamentele echipei.
„Ngezana nu a venit beat. Din actuala echipă nu am avut niciun jucător care să vină beat, înainte au fost mulți… La echipa asta oamenii nu beau alcool. La o masă de patru se pune o sticlă de vin roșu, dar rămâne intactă. Dacă bei în fiecare seară vin, e alcoolism, asta e definiția.”, a spus Meme Stoica. Recent, el a mai făcut menţiune la un episod, când un jucător celebru, ar fi venit beat la antrenament, dar Piţurcă era tehnician. Atunci nu s-a luat vreo măsură.
”Am avut un jucător. Dacă vă spun numele nu o să vă vină să credeți. A venit la un antrenament dimineață și nu putea să stea în picioare. Un jucător la care nimeni nu se poate gândi vreodată. Pițurcă era antrenor, l-a văzut, s-a făcut că nu-l vede. Le-a zis: ‘Nu-l lăsați să iasă la antrenament. Trimiteți-l să facă bazin, saună…’. A trecut cu vederea. Astea se întâmplă. Sunt tineri, mai scapă și ei câteodată”, a povestit Mihai Stoica la Prima Sport.
Nici de această dată, Meme Stoica nu a spus despre cine este vorba.
- Neluțu Varga l-a făcut praf pe Daniel Pancu! Finanțatorul CFR-ului nu a mai rezistat: „Să-și cumpere club! A sărit calul”
- Surpriză uriașă! Neluțu Varga, nume neașteptat pentru înlocuirea lui Daniel Pancu
- Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană
- Dinamo a înregistrat la OSIM noua siglă
- În Liga 1, ca la El Clasico! LPF a luat o decizie mare înainte de meciul decisiv: U Craiova – U Cluj

































