Genoa, patronată de Dan Şucu, a terminat la egalitate în deplasare, scor 3-3, cu gruparea sardă Cagliari, în etapa a 12-a din Serie A. Nicolae Stanciu a fost doar rezervă la această partidă.
Prima repriză a meciului de pe Unipol Domus a fost una spectaculoasă, cu patru goluri marcate. Vitinha a deschis scorul pentru Genoa, în minutul 18, apoi Borrelli a egalat pentru gazde, în minutul 33.
Leo Ostigard a readus oaspeţii în avantaj, în minutul 41, dar Sebastiano Esposito a egalat din nou, două minute mai târziu.
Cagliari a trecut pentru prima oară la conducere în partea secundă, minutul 60, când Borrelli a realizat dubla, însă Aaron Martin a reuşit egalarea pentru trupa lui De Rossi, în minutul 83, şi Cagliari – Genoa a fost 3-3.
Genoa nu a mai mai pierdut de trei etape şi au adunat opt puncte, fiind pe locul 18 în clasamentul Serie A. Mijocaşul român Nicolae Stanciu a rămas pe banca rezervelor la Genoa.
- Cristiano Ronaldo continuă drumul spre golul 1000! A marcat din nou pentru Al Nassr
- Lionel Messi a dezvăluit marele său regret: “Ce idiot! Chiar mi-am pierdut timpul”
- Thierry Henry face praf Inter şi îi aduce reproşuri lui Cristi Chivu: “Va trebui să explice anumite alegeri”
- Ce amenzi se dau la FC Barcelona pentru jucători în caz de întârziere în zilele de meci
- Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone

































