Dinamo București luptă în sezonul acesta cu șanse reale la câștigarea titlului, iar Zeljko Kopic a cerut întăriri în această iarnă, pentru ca echipa alb-roșie să facă față pe ambele planuri.
Andrei Nicolescu a recunoscut acum ceva timp că postul de vârf este o problemă, motiv pentru care conducerea a ales să lucreze la transferul unui atacant de calibru.
Vladislav Blănuță, lovitura pregătită de Dinamo
Clasată pe ultima treaptă a podiumului după 19 etape disputate, Dinamo are obiectiv clasarea pe un loc de cupe europene. „Câinii” nu exclud și varianta câștigării titlului, însă pentru asta lotul lui Zeljko Kopic ar trebui întărit.
Potrivit gsp.ro, oficialii clubului din Ștefan cel Mare doresc să profite de situația tensionată în care se află Vladislav Blănuță la Dinamo Kiev și să forțeze un transfer al atacantului chiar din această iarnă.
Conflictul acestuia cu suporterii ucraineni ar putea duce la o despărțire sau cel puțin la un împrumut cu opțiune de cumpărare. Evaluat în prezent la două milioane de euro, Blănuță a îmbrăcat în 10 rânduri tricoul echipei din Kiev.
- Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB
- Echipa din Liga 1 cu care ar putea semna Mamadou Thiam după ce a plecat de la FCSB!
- Schimbare importantă în CCA! Vine un arbitru cu sute de meciuri în Liga 1
- OFICIAL | Mutare pe axa Genoa – Rapid pentru giuleşteni! Dan Şucu l-a adus de la echipa lui din Serie A
- Fundaş din Spania pentru Dinamo! Jucătorul s-a alăturat cantonamentului “câinilor”
































