Închide meniul

Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”

Daniel Işvanca Publicat: 19 decembrie 2025, 0:38

Comentarii
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: Nu pot explica. Nu meritam asta”

Filipe Coelho, la meciul de la Atena / SPORT PICTURES

Universitatea Craiova a trăit o seară neagră la Atena, acolo unde a fost învinsă dramatic de către AEK Atena, în etapa a șasea a grupei principale de UEFA Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oltenii au ratat calificarea în play-off, asta deși a condus până în minutul 90+8 pe tabelă. Filipe Coelho a găsit cu greu explicații pentru ce s-a întâmplat pe teren.

Filipe Coelho, descumpănit după eșecul cu AEK

Universitatea Craiova și-a încheiat sezonul european la Atena, după ce a fost învinsă dramatic de AEK Atena. Oltenii au pierdut deși au condus cu scorul de 2-0 pe tabelă, iar grecii au dat lovitura de grație în al 15-lea minut de prelungire, din penalty.

Filipe Coelho a încercat să găsească explicații pentru coșmarul trăit de echipa sa, însă tehnicianul a preferat să vorbească mai mult despre lucrurile pozitive reușite de „elevii” săi.

„Nu pot explica, pentru că aș fi pedepsit. Prefer să mă concentrez pe ce am făcut bine pe teren, am arătat personalitate, dar nu cred că meritau jucătorii această înfrângere. Au fost 8 minute, apoi încă vreo 4, cred că este incorect. Dar nu eu sunt acela care trebuie să analizez astfel de lucruri. 

Reclamă
Reclamă

Toată lumea a văzut ce s-a întâmplat. Nu este un moment ușor pentru noi, nu meritam asta. Trebuie să ne vedem de noi, de drumul nostru. Sunt satisfăcut de evoluția jucătorilor, am surprins adversarul, care este unul foarte puternic. Am arătat personalitate. Nu cred că a fost vorba de presiune.

Ne-am creat ocazii, am luptat, la sfârșit ceva s-a întâmplat. Este parte din meseria mea, aceste lucruri trebuie să ne facă și mai puternici. Am făcut trei meciuri foarte bune, cu echipe bune. Trebuie să acceptăm această situație, suntem supărați, e normal, dar trebuie să ne concentrăm pe campionat”, a declarat Filipe Coelho, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:05
Gigi Becali a dat verdictul în privința “legii Novak” după decizia lui Nicușor Dan: “Nu poate face ce vrea el”
9:56
“O dată la 100 de ani!” Florin Prunea, categoric după AEK Atena – Universitatea Craiova 3-2: “Nu poţi”
9:43
A auzit de interesul lui Dinamo pentru George Pușcaș și a reacționat: “Mi-e teamă de un singur lucru”
8:57
Patronul lui AEK Atena, în extaz după victoria dramatică cu Universitatea Craiova: “Nu este doar meritul nostru”
8:55
“Imagini șocante”. Reacția presei din Grecia după eșecul dramatic al Universității Craiova cu AEK Atena
8:28
Filipe Coelho, arătat cu degetul de legendele Craiovei, după eliminarea dramatică: “Îi dai o sabie, pică pe el”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus”
Citește și