Veste excelentă pentru Ovidiu Hațegan! Anunțul făcut de FIFA

Daniel Işvanca Publicat: 19 decembrie 2025, 16:15

Comentarii
Veste excelentă pentru Ovidiu Hațegan! Anunțul făcut de FIFA

Ovidiu Hațegan / SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Campionatul Mondial din 2026 va fi evenimentul verii, iar competiția va fi transmisă în direct în Universul Antena. FIFA nu a definitivat lista arbitrilor care vor oficia la turneul final de anul viitor, însă sunt vești bune pentru cei români.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Forul internațional a publicat lista preliminară a arbitrilor VAR care ar putea oficia la Cupa Mondială, iar Ovidiu Hațegan se află și el pe această listă extinsă.

Ovidiu Hațegan, la un pas de a arbitra la World Cup 2026

După ce a întâmpinat mai multe probleme de sănătate, Ovidiu Hațegan a luat decizia de a renunța la titulatura de arbitru de centru și s-a specializat pe partea de VAR.

Experiența sa contează mult în ochii celor de la FIFA, care au luat decizia de a-l include pe acesta pe o listă preliminară pentru a oficia la Campionatul Mondial de anul viitor.

Acesta va lua parte la seminariile programate în lunile ianuarie și februarie, iar acolo va fi evaluat și școlit, înainte de a fi anunțată lista finală pentru turneul final.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

VIDEOCristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii

23:45 21 mai

Danemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45 21 mai

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23 21 mai

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13 21 mai

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57 21 mai

Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

1 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 2 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 3 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat! 4 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 5 Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi” 6 Concurență pentru Daniel Pancu la Rapid! Numele surpriză aflat pe lista lui Dan Șucu
Citește și