Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Benny Adegbuyi a anunțat când se va retrage: ”Vreau să devin o legendă!” Replică pentru contestatari

Silviu Corneanu Publicat: 22 decembrie 2020, 11:43

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Benny Adegbuyi a anunțat când se va retrage: ”Vreau să devin o legendă!” Replică pentru contestatari

Benny Adegbuyi, în platoul AS.ro

Benny susține că vrea să devină o legendă în lumea luptelor și abia apoi se va retrage din activitate. Sportivul român a anunțat că vrea să mai lupte maxim 2-3 ani și că nu-l va apuca vârst de 40 de ani în ring.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ianuarie fac 36 de ani. Nu m-am gândit când mă voi retrage. Nu vreau să continui până la 40 de ani. Planul meu este să devin cel mai bun luptător din lume, să devin o legendă, cum este Badr Hari, să mă țină minte toată lumea, să zică: 

”Uite, domne, românul ăsta a fost cel mai bun”. Sunt pe punctul de a realiza asta. Îmi doresc foarte tare să câștig centura. Vreau să mai lupt 2-3 ani, până aproape de 40”, a declarat Benny, în exclusivitate la AS.ro LIVE.

Benny, replică pentru contestatari

Chiar dacă s-a ferit să dea nume, Benny Adegbuyi a avut o replică și pentru contestatari.

Reclamă
Reclamă

Mă simt bine că le-am închis gura, pentru că e urât să știi că te sacrifici, îți dorești să fii cel mai bun, și una lume nu are încredere în tine și vorbește urât. 

Chiar dacă nu-mi place de tine, mai bine mă abțin decât să dau vreo declarație, totuși, suntem români. Totul e bine când se termină cu bine”,a mai spus Benny la AS.ro LIVE.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00
Cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi, LIVE VIDEO (14:45, Antena 1 și AntenaPLAY). Titlul mondial se decide azi
23:48 6 dec.
VIDEOLionel Messi e campion! Inter Miami a câștigat finala MLS și a cucerit primul titlu din istorie
23:40 6 dec.
Charalambous i se opune lui Gigi Becali! Patronul a dictat amendă, cipriotul nu e de acord: “A fost cel mai bun”
23:27 6 dec.
Zeljko Kopic, mulțumit după FCSB – Dinamo: “Puteam să câștigăm acest meci”
23:18 6 dec.
Gigi Becali “taie în carne vie” la FCSB. Doi jucători vor fi amendați după derby-ul cu Dinamo
23:15 6 dec.
“Demult n-a mai fost un derby atât de urât” Reacţia lui Tănase după FCSB-Dinamo 0-0! Ce a spus de Gigi Becali
1 VIDEOMax Verstappen, pole în cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi! Norris, pe 2 în calificări, Piastri, pe 3! 2 “Ca un idiot”. Reacția uluitoare a lui Cristi Chivu după ce a devenit lider în Serie A cu Inter 3 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Dinamo 0-0: “Am vrut să îl schimb” 4 Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii 5 Dan Petrescu a dat-o în judecată pe Rapid. Motivul uluitor din spatele deciziei 6 “Cutremur” la Rapid. Costel Gâlcă a exclus un jucător din lot pentru “acte de indisciplină”
Citește și