Filipe Coelho a susținut un interviu pentru pagina oficială a Universității Craiova cu o zi înainte de derby-ul pe care oltenii îl vor disputa la București împotriva lui Dinamo. Tehnicianul portughez a fost printre altele întrebat și despre cel mai important atu pe care îl au alb-roșiii, moment în care a vorbit despre Zeljko Kopic.
Dinamo și Universitatea Craiova se vor întâlni luni în derby-ul etapei cu numărul 26 din Liga 1, meci care a fost prefațat atât de tabăra gazdelor, cât și de cea a oaspeților. După ce Zeljko Kopic a susținut conferința de presă, unde a vorbit și despre situația lui Kennedy Boateng, a venit rândul lui Filipe Coelho să prefațeze și el partida.
Filipe Coelho, laude pentru Kopic înainte de Dinamo – Univ. Craiova
Portughezul a vorbit pentru pagina oficială a clubului din Bănie, iar una dintre întrebările primite a fost următoarea: „Care e cea mai puternică armă a lui Dinamo?„.
Coelho nu a ezitat să răspundă și l-a catalogat pe Zeljko Kopic drept principalul atu al alb-roșiilor. Lusitanul a ținut să puncteze însă că și echipa sa are puncte tari, semn că este gata să se lupte în derby.
„Au un antrenor care e la club de mult timp, care cunoaște bine echipa, jucătorii, acest tip de meciuri. Au multe puncte (n.r. tari), dar evident, și noi avem punctele noastre tari, e important„, a spus Coelho.
Dinamo – Univ. Craiova se va disputa luni de la ora 20:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe as.ro și în aplicația Antena Sport.
- Decizia luată de FCSB, după răbufnirea lui Octavian Popescu. Anunţul lui Mihai Stoica: „S-a alintat”
- „Sunt mari şanse să se joace acolo”. Ultimele detalii despre stadionul pe care se va disputa derby-ul Dinamo – FCSB
- Adrian Mutu l-a pus la zid pe Octavian Popescu: „Mare fotbalist, dar nu-l ajută mintea! Trebuie luat de urechi”
- Două reveniri anunţate la FCSB. Mihai Stoica a oferit toate detaliile: „Cu certitudine”
- Adrian Mutu: „Acceptasem să merg la CFR Cluj”. Motivul pentru care totul a picat: „Soţia mi-a spus asta”

































