VIDEO | Simona Halep şi-a stabilit obiectivele pentru 2021. "N-o să fie uşor!" Cum s-a relaxat la munte şi de ce a băgat spaima în adversarele din Fed Cup

Mihai Ispas Publicat: 6 ianuarie 2021, 10:39

Comentarii
VIDEO | Simona Halep şi-a stabilit obiectivele pentru 2021. "N-o să fie uşor!" Cum s-a relaxat la munte şi de ce a băgat spaima în adversarele din Fed Cup

Simona Halep speră să câştige mai multe trofee decât în 2020

Simona Halep a câştigat trei trofee în 2020. Anul acesta, speră să se descurce şi mai bine.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep: "Sper să fac treabă bună în Australia"

"Încerc să fac tot ce pot mai bine ca să câştig cât mai multe meciuri, însă n-o să fie uşor, pentru toată lumea o să fie greu în perioada asta.

Momentan plec în Australia, sper să fac treabă bună acolo. Vom vedea cum o să decurgă anul acesta, sper mai bine decât celălalt, care a trecut", a spus Simona Halep.

Alături de iubitul ei, Toni Iuruc, sportiva s-a relaxat la munte, la Valea Doftanei, unde a fost întâmpinată cu flori, pâine şi sare. Ea a primit şi un cadou special: o rachetă din lemn de la un sculptor local.

"E a doua oară când ajung aici, de fiecare dată sunt încântată de ceea ce văd. Am avut parte de fiecare dată de o primite călduroasă. Aşa că voi reveni de mai multe ori", a spus Simona Halep.

Reclamă
Reclamă

"Niciodată să nu o provoci pe Simona Halep la flotări"

Halep a reluat şi pregătirile. Ea a transmis unul dintre antrenamentele de la Izvorani, pe Facebook. Forma Simonei a atras atenţia şi celor de la Fed Cup. Aceştia au glumit când au văzut câte flotări poate să facă românca.

"Niciodată să nu o provoci pe Simona Halep la flotări", a fost mesajul transmis pe contul de Twitter al Billie Jean King Cup, noua denumire a Fed Cup.

Reclamă

Simona Halep s-a antrenat alături de jucătorul Sergiu Celebidachi. Ea va juca primul turneu pe 31 ianuarie, la turneul WTA 500 de la Melbourne. Apoi, va evolua la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului.

  • AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:39

Gafă uluitoare a staff-ului medical de la Real Madrid! De ce se agravase accidentarea lui Kylian Mbappe

17:30

Mercedes, schimbare importantă înainte de MP al Japoniei. Imaginile care i-au surprins pe fani

17:19

Două momente geniale cu Mircea Lucescu în prim-plan! Turcii au dezvăluit totul înainte de barajul cu România

17:15

Cel mai dur verdict înainte de Turcia – România: „În grupă am dovedit că nu am meritat să ne calificăm”

17:13

Căpitanul Joshua Kimmich, anunţ surpriză înainte de World Cup 2026: “Germania nu e printre favorite”

17:07

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 24 martie

1 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 2 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 3 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 4 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 5 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 6 „Oh, Doamne…” Reacția lui Florin Niță când a văzut cine apără poarta României cu Turcia
Citește și