Închide meniul

„Se lucrează fără oprire”. Rapid, anunț de ultim moment despre derby-ul cu Dinamo. Dan Șucu, în „inspecție” pe Arena Națională

Viviana Moraru Publicat: 21 februarie 2026, 13:52

Comentarii
Se lucrează fără oprire”. Rapid, anunț de ultim moment despre derby-ul cu Dinamo. Dan Șucu, în inspecție” pe Arena Națională

Dan Șucu, pe Arena Națională înainte de Rapid - Dinamo/ Facebook Rapid

Rapid a postat un mesaj, pe paginile de socializare, cu câteva ore înainte de startul derby-ului cu Dinamo. Giuleștenii au anunțat că se lucrează pentru pregătirea terenului, după ninsorile puternice din București.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Formația de sub Grant a transmis că pe Arena Națională „se lucrează fără oprire”, pentru ca terenul să se prezinte în condiții bune la startul partidei. 

Rapid, anunț despre starea gazonului de pe Arena Națională înaintea derby-ului cu Dinamo 

În paralel, giuleștenii curăță și tribunele, pentru fanii care vor fi prezenți pe Arena Națională. Ei le-au recomandat suporterilor să vină echipați corespunzător, având în vedere temperaturile scăzute. 

„Cât timp alții se joacă în aplicații, noi suntem acolo unde contează și ne pregătim de derby.  

În ciuda ninsorii puternice din ultimele ore, se lucrează fără oprire de dimineață la Arena Națională pentru ca totul să fie gata și băieții să aibă cele mai bune condiții să lupte pentru noi. 

Reclamă
Reclamă

Se dă zăpada la o parte de pe gazon, se intervine constant și situația este urmărită permanent. În paralel, și în tribune se muncește serios pentru curățarea zăpezii și pentru ca accesul în stadion să fie cât mai sigur, astfel încât să ne strângem laolaltă și să cântăm pentru Rapid. 

În derby intrăm toți. Pe teren și în tribune. Ne vedem pe Arenă să luptăm împreună pentru RAPID. 

Vă recomandăm să: 

Reclamă

Plecați din timp spre stadion, pentru a evita întârzierile cauzate de trafic sau vreme; 

Vă echipați bine, va fi frig; 

Circulați cu atenție în zona stadionului și pe scări, unde pot exista porțiuni alunecoase”, a anunțat Rapid, pe paginile de socializare. 

Anunțul LPF despre posibila amânare a derby-ului Rapid – Dinamo 

Justin Ștefan a transmis că a avut deja o discuție cu observatorul disputei și că în cel mai rău caz, jocul va fi întrerupt pentru a fi trasate din nou liniile, asta deși se așteaptă ca precipitațiile să înceteze în orele următoare. 

„La momentul acesta nu este în pericol. S-a continuat să fie dată zăpada la o parte. Prognoza meteo ne arată că nivelul de precipitații ar urma să scadă. Chiar dacă va ninge mai departe, nu sunt motive de îngrijorare cu privire la meci. 

Instalația de încălzire nu poate să topească zăpada, ea împiedică doar înghețarea terenului. Dacă vor mai fi probleme, se va întrerupe meciul și se vor retrasa liniile. Asta am comunicat cu observatorul meciului”, a declarat Justin Ștefan, potrivit digisport.ro. 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:50
VIDEORapid, replică pentru Dinamo în „războiul” de dinaintea derby-ului: „Cerul e prea sus să audă lătratul câinilor”
15:30
Lecce – Inter LIVE SCORE (19:00). Cristi Chivu se poate distanța la 10 puncte de AC Milan
15:23
Fenerbahce și-a aflat pedeapsa, după ce suporterii turci au rupt scaunele la jocul cu FCSB de pe Arena Națională
15:18
Scene teribile la Jocurile Olimpice, în proba de bob-4. Echipajul Austriei s-a răsturnat
15:05
România, pe locul 16 la bob-4. Când vor avea loc ultimele două manșe
15:01
Moment istoric la Jocurile Olimpice Milano-Cortina. Șase medalii de aur cucerite de un norvegian
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 3 Revenire importantă în echipa lui Filipe Coelho, înainte de Unirea Slobozia – Universitatea Craiova 4 Julia Sauter le-a dezvăluit celor de la Golden Skate realitatea cruntă, la 15 ani după ce a ales România 5 Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey” 6 Răzvan Burleanu are concurenţă! Un nou candidat la şefia FRF: “Foarte multe probleme”. Ce îi reproşează actualului preşedinte
Citește și